• Facebook - conadrogach
Pierwszy krok w stronę rozbudowy DK25 Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin
GDDKiA podpisała umowę na wykonanie opracowań projektowych dla rozbudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin. Zdjęcia: GDDKiA

Drogowcy zlecili wykonanie opracowań projektowych dla drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Odcinek liczy 64 km.

Wykonawcą dokumentacji jest firma TRANSPROJEKT GDAŃSKI z siedzibą w Gdańsku. Firma będzie miała 29 miesięcy na wywiązanie się z zadania, które obejmuje etapy: Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe, Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach wraz z uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach oraz Koncepcję Programową. W ramach I etapu opracowań projektowych, tj. etapu STEŚ, przewidziane są Konsultacje Społeczne.

Rozbudowa DK25 do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP ma zapewnić komfortowe połączenie między poszczególnymi miastami i gminami Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Odcinek zapewni bezpieczny i szybki dojazd do autostrady A2 (węzeł koniński), a przez to możliwość szybkiego dojazdu do Warszawy. DK25 umożliwia również dojazd do drogi ekspresowej S11 (węzeł Ostrów Wielkopolski), co ułatwia wyjazd zarówno w kierunku południowym (Śląsk), jak i północnym (Pomorze), a także dojazd do drogi ekspresowej S8 (węzeł Oleśnicki), przez co Aglomeracja uzyskuje szybkie połączenie z Wrocławiem.

Droga krajowa nr 25 stanowi ważną oś sieci dróg Południowej Wielkopolski i Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Droga ta to najszybsze i najkrótsze połączenie między największymi miastami Południowej Wielkopolski Kaliszem i Ostrowem Wielkopolskim oraz znajdującymi się między nimi Nowymi Skalmierzycami. Obecnie trasa niemal na całym odcinku ma jedną jezdnię o dwóch pasach ruchu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: