1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Pierwszy we Wrocławiu odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie?

Pierwszy we Wrocławiu odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie?

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, www.wroclaw.pl
  3. 2023-11-16
Pierwszy we Wrocławiu odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie?
Odcinkowy pomiar prędkości działa już na autostradzie A4 na zachód od Wrocławia. Zdjęcia: GDDKIA
Pierwszy we Wrocławiu odcinkowy pomiar prędkości jest montowany na al. Sobieskiego na osiedlu Psie Pole. Pomiar zacznie działać w 2024 r.

Na północy Wrocławia w 2024 roku zacznie obowiązywać odcinkowy pomiar prędkości. Na alei Jana III Sobieskiego – pomiędzy mostem Bolesława Krzywoustego a skrzyżowaniem Sobieskiego z Wilanowską – trwa instalowanie urządzeń do pomiaru prędkości. Długość odcinka pomiarowego to 2,6 km.

Lokalizację wytypowano na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla sieci dróg publicznych w kraju, wykonanej przez Instytut Transportu Samochodowego.

Do końca roku odcinkowy pomiar prędkości na A2 – obwodnicy Poznania

Nie wiadomo jeszcze kiedy pomiar na Sobieskiego zacznie działać. - Urządzenia zostaną zamontowane w ciągu najbliższych tygodni. Po zakończeniu prac montażowych, odbiorach i przeprowadzeniu wymaganej przepisami m.in. legalizacji urządzeń, system będzie gotowy do pracy - informuje Monika Niżniak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. -Natomiast ostateczny termin uruchomienia urządzeń jest uzależniony od prac zakładów energetycznych, a więc podmiotów niezależnych od GITD. Czekamy na doprowadzenie przyłącza energetycznego.

Tu posypią się mandaty. Nowe miejsca z odcinkowym pomiarem prędkości

Przypominamy, że od lipca odcinkowy pomiar prędkości działa na A4 pod Wrocławiem – na około 8-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 372 Jak dojadę - Wrocław