1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Plac budowy na trasie Napierki – Płońsk. Powstaje ekspresowa S7

Plac budowy na trasie Napierki – Płońsk. Powstaje ekspresowa S7

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-07-16
Plac budowy na trasie Napierki – Płońsk. Powstaje ekspresowa S7
Budowa S7 Napierki – Płońsk powinna zakończyć się w 2021 roku. Zdjęcia: GDDKIA
Trwa budowa ponad 70 km drogi ekspresowej S7 pomiędzy Napierkami a Płońskiem w woj. mazowieckim. Kierowcy przejeżdżający tą trasą, muszą się liczyć z utrudnieniami, największe są od strony Płońska.

Od Napierek do Unierzyża droga ekspresowa S7 jest budowana po nowym śladzie, więc utrudnienia występują punktowo i są związane z lokalizacją wjazdów na budowę. Natomiast na dalszym odcinku do Płońska jedziemy już wolniej, bo prace są realizowane na istniejącej DK7. Tu możemy się spodziewać zwężeń jezdni, tymczasowych objazdów i ograniczeń prędkości.

- Należy zwracać szczególną uwagę na oznakowanie pionowe i poziome, które może się zmieniać, a jest to zależne od postępu prac. Ważną kwestią jest również zachowanie ostrożności w rejonach wyjazdów z budów, bo w tych miejscach dochodzi często do niebezpiecznych zachowań kierowców związanych choćby z wyprzedzaniem samochodu budowy, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego – przestrzegają drogowcy.

Nową jezdnią S17 między Warszawą a Kołbielą

Budowa drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk została podzielona na cztery zadania, które są realizowane w systemie Projektuj i buduj:

  • S7 Napierki - Mława: wykonawca Strabag, wartość robót 294,7 mln zł

  • S7 Mława - Strzegowo: wykonawca PORR, wartość robót 446,1 mln zł

  • S7 Strzegowo - Pieńki: wykonawca Strabag, wartość robót 516,2 mln zł

  • S7 Pieńki - Płońsk: wykonawca Strabag, wartość robót 311,7 mln zł

Zgodnie z umowami prace powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Jest przetarg na ostatni odcinek S7 w Małopolsce. Budowa potrwa do 2024 r.

Realizowane odcinki Napierki – Płońsk to część większej inwestycji jaką jest budowa ekspresowego połączenia pomiędzy Gdańskiem i Warszawą. Kierowcy mają już do dyspozycji 200-kilometrowy odcinek od węzła Gdańsk Południe do węzła Napierki na granicy woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W fazę realizacji wkraczają również odcinki od Płońska do Czosnowa. Najdłużej poczekamy na fragmenty ekspresowej S7-ki prowadzące do Warszawy – obecnie dobiega końca opracowanie koncepcji dla odcinków Czosnów - Warszawa.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7