1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Po trzy pasy ruchu na S7 Płońsk – Czosnów- nowe zdjęcia z budowy

Po trzy pasy ruchu na S7 Płońsk – Czosnów- nowe zdjęcia z budowy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-01
Po trzy pasy ruchu na S7 Płońsk – Czosnów- nowe zdjęcia z budowy
Stara dwujezdniowa DK7/S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem rozbudowywana jest do trzech pasów w każdą stronę. Zdjęcia: GDDKIA
Dwujezdniowa droga ekspresowa po trzy pasy ruchu – tak będzie wyglądała trasa S7 na północ od Warszawy, od Płońska do Czosnowa. To jedna z najważniejszych obecnie inwestycji drogowych. Prace na dwóch odcinkach, powoli zbliżają się do półmetka. Najdłużej poczekamy na odcinek przy Płońsku, tu budowa ruszyła dopiero w maju ubiegłego roku.

Kierowcy korzystają z 275 km drogi ekspresowej S7 od węzła Gdańsk Południe do Płońska. Z dalszych 57 km trasy do Warszawy w budowie jest fragment Płońsk – Czosnów. Kierowcy z 35 kilometrów będą mogli korzystać w 2025 r. Obecnie fragment ten posiada dwa pasy ruchu w każdą stronę, jednak w większości nie spełnia on parametrów drogi klasy S. Stąd konieczna rozbudowa drogi, której celem jest zwiększenie przepustowości i swobody ruchu, skrócenie czasu przejazdu, a także poprawa komfortu podróżowania. Oto jak wygląda zaawansowanie prac na każdym z trzech odcinków – nowe zdjęcia z budowy S7.

Stan prac dla budowy drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy - mapa (czerwony - w budowie, niebieski w przygotowaniu, projketowaniu)

Stan prac dla budowy drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy - mapa

Mapa: GDDKIA

Roboty budowlane na blisko 10-kilometrowym odcinku S7 Modlin – Czosnów. Roboty w terenie rozpoczęły się na początku września 2022 r. Zaawansowanie prac przekroczyło 46 proc.

Budowa drogi S7 Czosnów - Modlin

Budowa drogi S7 Czosnów - Modlin

Budowa drogi S7 Czosnów - Modlin

 

Budowa drogi S7 Czosnów - Modlin

Zdjęcia: luty/marzec 2024., GDDKIA


A tak wygląda postęp prac na środkowym, 12-kilometrowym odcinku S7 Załuski - Modlin. Tutaj zaawansowanie robót budowlanych zbliża się do 40 proc. Prace w terenie wystartowały pod koniec grudnia 2022 r.

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Załuski - Modlin
Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Załuski - Modlin

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Załuski - Modlin

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Załuski - Modlin

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Załuski - Modlin. Zdjęcia: luty/marzec 2024 r. GDDKIA

Najpóźniej, bo w maju 2023 roku, został wydany ZRID i ruszyły prace dla odcinka S7 Płońsk Północ (Siedlin) – Załuski. Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia wszystkich prac to wiosna 2025 r. Wykonawca złożył jednak roszczenia, w których oczekuje wydłużenia czasu na ukończenie oraz dodatkowych środków finansowych.

Budowa drogi S7 Płońsk - Załuski

Budowa drogi S7 Płońsk - Załuski

Budowa drogi S7 Płońsk - Załuski

Zdjęcia: GDDKIA

Przypominamy, że w przygotowaniu jest ostatni fragment, wlot S7 od północy do Warszawy i węzła na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S8. Jego realizację podzielono na dwa odcinki:

  • Czosnów - Kiełpin
  • Kiełpin - Warszawa

GDDKIA podpisała już umowę na realizację trasy S7 od Czosnowa do Kiełpina.

Ekspresowa S7 coraz bliżej Warszawy. Jest umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

W przetargu jest opracowanie projektu budowlanego dla połączenia S7 z Warszawą. Na tym odcinku powstaną dwa tunele, a także węzeł Warszawa Północ na skrzyżowaniu z S8 na wysokości Bemowa. Cały 57-kilometrowy odcinek S7 od Płońska do Warszawy będzie miał po trzy pasy ruchu na obu jezdniach.

Ostatni i najtrudniejszy: S7 Kiełpin - Trasa Armii Krajowej w Warszawie. GDDKIA wybiera projektanta

Mapa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Kiełpin

Mapa drogi ekspresowej S7 Warszawa - Kiełpin. Mapa: GDDKIA

Droga ekspresowa S7 połączy województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Trasa spełnia funkcję ponadregionalnej drogi tranzytowej łączącej miasta: Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawa, Kielce, Kraków, Rabka.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Czosnów Jak dojadę - Płońsk