1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ekspresowa S7 coraz bliżej Warszawy. Jest umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

Ekspresowa S7 coraz bliżej Warszawy. Jest umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-17
Ekspresowa S7 coraz bliżej Warszawy. Jest umowa na S7 Czosnów – Kiełpin
S7 coraz bliżej Warszawy. W realizacja S7 Czosnów - Kiełpin. Mapa: GDDKIA
Rusza realizacja drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy. Chodzi o odcinek trasy S7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej drogi krajowej nr 7 powstanie ekspresówka z trzema pasami ruchu na każdej jezdni. Prace zrealizuje międzynarodowe konsorcjum.

Spis treści:

Wykonawca S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa i przebieg S7 Czosnów - Kiełpin

Kiedy pojedziemy S7 na północ od Warszawy?

 

Wykonawca S7 Czosnów - Kiełpin

GDDKIA zawarła umowę na realizację 9 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy Czosnowem a Kiełpinem. Wykonawcą prac w systemie projektuj i buduj jest konsorcjum firm z Polski, Kazachstanu i Turcji.

- Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie oraz dostosowanie do parametrów trasy ekspresowej północnego wlotu DK7 do Warszawy. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Fabe Polska (lider konsorcjum), SP Sine Midas Stroy Kazachstan oraz Yörük Yapi İnşaat Turcja. Wartość zadania wynosi ok. 536 mln zł, a czas realizacji to 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie budowy – poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapa i przebieg S7 Czosnów - Kiełpin

Zadanie obejmuje realizację odcinka o długości ok. 9 km. W miejscu obecnej dwujezdniowej i dwupasowej DK7 powstanie dwujezdniowa ekspresówka z trzema pasami ruchu. Wybudowane zostaną trzy węzły: Czosnów, Palmiry i Sadowa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi ruchu lokalnego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S7 Czosnów - Kiełpin

Mapa: GDDKIA


Kiedy pojedziemy S7 na północ od Warszawy?

Droga ekspresowa S7 to jedna z najważniejszych dróg w kraju i jednocześnie kluczowa inwestycja z punktu widzenia stworzenia sprawnego układu komunikacyjnego stolicy i woj. mazowieckiego. Dzięki tej trasie pojedziemy wygodnie i bez tracenia czasu na stanie w korkach z Warszawy w kierunku Gdańska i Krakowa.

Przy sprawnym przebiegu procesu projektowania (uzyskiwania niezbędnych uzgodnień i decyzji), jak i budowy S7 Czosnów - Kiełpin kierowcy z nowej trasy będą mogli skorzystać wiosną 2027 r. 

Najdłużej poczekamy na fragment ekspresówki przechodzący przez Warszawę. W październiku 2023 r. drogowcy ogłosili przetarg na zaprojektowanie ok. 12,9 km nowego przebiegu drogi ekspresowej, pomiędzy Kiełpinem a Trasą Armii Krajowej (S8) w Warszawie. Będzie to ostatni realizowany odcinek drogi ekspresowej S7 na północ od stolicy. Po jego oddaniu cała trasa Warszawa - Gdańsk będzie miała status drogi ekspresowej.

Na tą warszawską ekspresówkę kierowcy czekają od lat. GDDKIA szuka wykonawcy

Przypominamy, że kierowcy mają już do dyspozycji 275 km drogi ekspresowej S7 od węzła Gdańsk Południe do Płońska. Z dalszych 57 km trasy do Warszawy w realizacji jest odcinek Płońsk – Czosnów. Ten 35-kilometrowy fragment S7 zostanie udostępniony w 2025 r.

Kiedy S7 Warszawa – Kraków i dalej na południe?

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Czosnów Jak dojadę - Warszawa