1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Polbud Pomorze wraca do budowy drogi S3 i S6 - obwodnicy Koszalina

Polbud Pomorze wraca do budowy drogi S3 i S6 - obwodnicy Koszalina

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-22
Polbud Pomorze wraca do budowy drogi S3 i S6 - obwodnicy Koszalina
Budowa drogi ekspresowej S3 Dargobądz - Troszyn. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcom udało się dojść do porozumienia z wykonawcą budowy drogi ekspresowej S3 Dargobądz - Troszyn i obwodnicy Koszalina w ciągu S6. Konsorcjum, którego liderem jest Polbud Pomorze wznawia roboty na kontraktach. Kolejne spotkanie, podczas którego strony planują dokonać wiążących ustaleń wyznaczono na 8 kwietnia br.

Konsorcja, których liderem jest firma Polbud Pomorze, od 21 marca wznowiły prace na budowie drogi S3 Dargobądz – Troszyn i przy dokończeniu obwodnicy Koszalina w ciągu S6. To efekt wczorajszych rozmów Szefa GDDKiA Pawła Woźniaka z przedstawicielami wykonawcy. Na spotkaniu omówiono m.in. planowany harmonogram rozwiązywania występujących na kontrakcie oraz zgłoszonych przez konsorcjum problemów. Kolejne spotkanie, podczas którego strony planują dokonać wiążących ustaleń wyznaczono na 8 kwietnia br. Do tego czasu prace na obu kontraktach będę prowadzone zgodnie z planem – zapowiadają drogowcy.

O problemach z budową tras S3 i S6 pisaliśmy ostatnio:

Wykonawca S3 i S6 obwodnicy Koszalina i Sianowa wstrzymuje prace

Wykonawca narzekał na brak rewaloryzacji kontraktu, pieniędzy za dodatkowe prace i określenia terminów zakończenia prac.

Zgodnie z aktualnymi terminami kontraktowymi wykonawca powinien zakończyć realizację drogi S3 Dargobądz – Troszyn 18 maja 2024 r., natomiast S6 tj. obwodnicę Koszalina i Sianowa 22 kwietnia 2024 r. Na obu kontraktach wykonawca złożył roszczenia terminowe, które są analizowane przez inżynierów kontraktów i GDDKiA.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Utrudnienia na drodze S6