• Facebook - conadrogach
Pomorze walczy o ekspresówkę. Tak dla S6!
Droga ekspresowa S6 będzie główną arterią transportową Pomorza. Jej budowa w najbliższych latach na trasie Słupsk - Gdańsk jest pod znakiem zapytania. Zdjęcia: GDDKiA

Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rządu odkładają w czasie budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim. Pomorzanie zwarli szeregi i walczą o swoją ekspresówkę ze Słupska przez Lębork do Gdańska czyli tzw. Trasę Kaszubską.

W obliczu ostatnich doniesień medialnych, w których przedstawiciele rządu odkładają budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim na bliżej nieokreśloną przyszłość, Pomorzanie zabrali wspólny głos w sprawie Trasy Kaszubskiej. 17 listopada 2016 r. w Lęborku, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wraz samorządowcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych podpisali apel skierowany do Rządu RP. Także mieszkańcy województwa mogą poprzeć tę inicjatywę i dołączyć swój podpis pod apelem.

Wszystko o budowie drogi ekspresowej S6

Droga ekspresowa S6 Słupsk - Lebork - Gdynia

- Inwestycja ma strategiczny charakter dla województwa pomorskiego. Droga ekspresowa S6 wraz z autostradą A1 i realizowaną drogą ekspresową S7, będzie stanowić kręgosłup transportowy województwa, a także Polski Północnej. Budowa drogi ekspresowej S6 zapewni stworzenie sprawnego powiązania transportowego zachodniej części województwa z Trójmiastem, przyczyniając się tym samym do wzrostu atrakcyjności osiedleńczej i inwestycyjnej tych obszarów – argumentują samorządowcy z woj. pomorskiego. - Brak tej ważnej dla nas, strategicznej z punktu widzenia regionu, drogi oznacza stagnację gospodarczą i społeczną znacznej części województwa pomorskiego. Jest ona ważna dla przedsiębiorców, dla rozwoju gmin, ośrodków akademickich, jak i dla wszystkich mieszkańców tej części Pomorza. Dlatego wspólnie apelujemy o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad realizacją tej ważnej dla Pomorza i Polski inwestycji – apelują.

Także radni Sejmiku Województwa Pomorskiego 28 listopada 2016 r. przyjęli jednogłośnie stanowisko w sprawie realizacji drogi S6 w województwie pomorskim.

W realizacji jest odcinek S6 w woj. zachodniopomorskim od drogi S3 (Goleniów koło Szczecina) do Koszalina (wraz z obwodnicą). Dla odcinków S6 w woj. pomorskim opracowano Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe oraz Koncepcję Programową. Pod koniec września 2016 r. został ogłoszony przetarg na projekt i budowę S6 na odcinku Gdańsk - Słupsk. Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem GDDKiA termin ogłoszenia drugiego etapu przetargu w formule „Projektuj i Buduj” został przesunięty na 11.2016 r. Planowany termin podpisania. Umowy z wykonawcą robót w systemie „Projektuj i Buduj” to kwiecień 2017 r. Po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli ministerstwa infrastruktury i budownictwa realizacja trasy ma być przełożone na lata późniejsze na rzecz innych inwestycji drogowych.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: