Powstaje S19 - obwodnica Lublina. Wahadłowo w pobliżu Konopnicy
Uwaga: wahadło w Konopnicy. Prowadzone będą prace przy budowie włączenia obecnej drogi do węzła Lublin Węglin na zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu S19. Zdjęcia: GDDKiA

W piątek, 23 września, w godzinach wieczornych wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 19 w pobliżu wiaduktu kolejowego w Konopnicy. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy budowie włączenia obecnej drogi do węzła Lublin Węglin na zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu S19.

- Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone ok. godz. 20, po zakończeniu popołudniowego szczytu wyjazdów z Lublina. W miejscu obecnego przewężenia zostanie wyłączona z użytku środkowa część jezdni, a kierowcy korzystać będą z wąskiego pasa po lewej stronie w kierunku Kraśnika. W ciągu dnia ruchem wahadłowym będą kierować uprawnieni pracownicy a nocą sygnalizacja świetlna – informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawca inwestycji, firma Budimex, deklaruje zakończenie tego etapu w ciągu tygodnia. Prace będą prowadzone 24 godziny na dobę poza okresami wynikającymi z technologii.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: