1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Powstanie nowy wiadukt nad S1 w Mysłowicach. Kierowców czekają korki

Powstanie nowy wiadukt nad S1 w Mysłowicach. Kierowców czekają korki

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-02-22
Powstanie nowy wiadukt nad S1 w Mysłowicach. Kierowców czekają korki
Umowa na budowę wiaduktu nad drogą S1 w Mysłowicach podpisana. Zdjęcia: GDDKIA
Nowy obiekt zastąpi wysłużony wiadukt nad drogą ekspresową S1 w Mysłowicach. Drogowcy podpisali umowę z wykonawcą, który w pierwszej kolejności rozbierze stary obiekt. Prace będą powodować duże utrudnienia w ruchu.

Przeznaczony do rozebrania wiadukt drogowy w ciągu ul. Dzióbka nad drogą ekspresową S1 wybudowano w 1980 roku. To konstrukcja betonowa, czteroprzęsłowa, belkowo-płytowa. Ze względu na korozję podpór oraz ich niską nośność, zostanie całkowicie rozebrany. W jego miejsce powstanie nowy obiekt. Jego całkowita długość będzie mierzyła prawie 67 m, a szerokość 12 m. Skrajnia drogowa pod obiektem będzie wynosiła 4,70 m. Znajdą się na nim dwa trzymetrowe pasy ruchu oraz obustronne półtorametrowe chodniki.

Prace w szesnaście miesięcy wykona firma Primost Południe z Będzina. Wartość umowy to prawie 9,3 mln zł.

- Inwestycja obejmie rozbiórkę istniejącego wiaduktu wraz z nawierzchnią i elementami wyposażenia, montaż tymczasowej kładki dla pieszych, budowę nowego obiektu inżynierskiego wraz z wyposażeniem i dojazdów do niego. Przebudowane zostaną także sieci telekomunikacyjne, energetyczne oraz oświetleniowe. Po stronie wykonawcy leżało będzie również uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowych konstrukcji – wyliczają drogowcy.

Budowa S1 przy granicy ze Słowacją – zima nie rozpieszcza

Prace rozpoczną się od wykonania przejazdów technologicznych. W pierwszym etapie roboty prowadzone będą z wyłączeniem jednej jezdni drogi ekspresowej na odcinku około 300 m. W tym czasie ruch prowadzony będzie dwukierunkowo po przeciwnej jezdni. Duże natężenie ruchu na tym odcinku drogi (ponad 50 tys. pojazdów na dobę) może powodować korki.

Jest wniosek o ważną decyzję dla budowy S1 Bieruń – Oświęcim 

Mapa stanu budowy i rozbudowy drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim. Mapa: GDDKIA

Mapa stanu budowy i rozbudowy drogi ekspresowej S1  w woj. slaskim

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S1 Jak dojadę - Mysłowice