1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Powstanie projekt 60 km łącznika trasy S8 Wrocław – Warszawa

Powstanie projekt 60 km łącznika trasy S8 Wrocław – Warszawa

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-20
Powstanie projekt 60 km łącznika trasy S8 Wrocław – Warszawa
Nowa trasa ekspresowa zepnie S8 koło Łodzi i ułatwi podróż Wrocław - Warszawa. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy wybrali projektantów przedłużenia drogi ekspresowej S8 w woj. łódzkim. Chodzi o łącznik drogi ekspresowej S8 od węzła Łódź Południe (A1/S8) do węzła Kozenin (S12/S74). Nowa droga przede wszystkim będzie miała wpływ na połączenie Wrocławia z Warszawą.

Transprojekt Gdański opracuje Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla łącznika drogi ekspresowej S8 do węzła Łódź Południe (A1/S8) do węzła Kozenin (S12/S74). Koszt opracowania to nieco ponad 32 miliony złotych. - Oferenci mają 10 dni na złożenie ewentualnego odwołania. Jeśli tego nie uczynią, będziemy mogli podpisać umowę – zaznaczają przedstawiciele łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ważna autostrada będzie rozbudowana. Już powstaje projekt

Węzeł Łódź Południe w ciągu S8

Węzeł Łódź Południe w ciągu S8. Zdjęcia: GDDKIA

Łącznik między węzłami Łódź Południe i Kozenin, to niemal 60 km, dwujezdniowej drogi ekspresowej o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. W ciągu trasy powstaną bezkolizyjne węzły drogowe, nowoczesny system zarządzania ruchem, a także wszelkie instalacje służące ochronie środowiska.

Nowy odcinek ekspresowej drogi połączy S8, A1 i S12

Nowy odcinek ekspresowej drogi połączy S8 i S12

Mapa: GDDKIA

S8 Wrocław – Kłodzko. W tym roku wystartuje realizacja drogi z Kobierzyc do Łagiewnik

Nowa ekspresówka ułatwi podróżowanie na trasie z Wrocławia do Warszawy. Obecnie kierowcy jadący ta trasą, po dotarciu do węzła Łódź Południe z reguły kontynuują podróż przez autostradę A1 i mocno obciążoną ruchem A2. Bezpośrednie połączenie z drogą S8 do okolic Tomaszowa Mazowieckiego ułatwi podróż, przejmując część ruchu z bardzo zatłoczonej A2 (na odcinku Łódź - Warszawa), a także z A1 między węzłem Łódź Południe i Piotrkowem Trybunalskim. Drogowcy zaznaczają też, że dalsza część nowej trasy do planowanego węzła Kozenin u zbiegu S12 i S74 bardzo ułatwi i usprawni przejazd od strony Wielkopolski w kierunku woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S12 Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Łódź