1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Prace na A4 pod Wrocławiem – nowe ronda zastąpią skrzyżowania

Prace na A4 pod Wrocławiem – nowe ronda zastąpią skrzyżowania

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-25
Prace na A4 pod Wrocławiem – nowe ronda zastąpią skrzyżowania
Budowa rond na łącznicach węzłów Wrocław Wsch. i Brzezimierz autostrady A4. Zdjęcia: M. Soroko, GDDKIA
Do końca sierpnia potrwają zasadnicze prace przy rozbudowie węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód. Pa rozbudowie kierowcy dostaną nowe ronda przy zjazdach z A4, ale teraz przy spiętrzeniach ruchu muszą swoje odstać w korkach.

Postępują prace przy rozbudowie skrzyżowań łącznic węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód na autostradzie A4. Kolizyjne i wąskie skrzyżowania zostaną zastąpione rondami na zjazdach z autostrady A4. Inwestycja ma poprawić płynność jazdy, przepustowość, bezpieczeństwo ruchu oraz zapewnić możliwości przejazdu pojazdom ponadnormatywnym.

- W ramach zadania rozbudowane zostaną skrzyżowania łącznic węzłów Brzezimierz (połączenie z drogą wojewódzką 396) i Wrocław Wschód (połączenie z drogą wojewódzką 395). Skrzyżowanie zostanie rozbudowane i zmieni się w rondo – informuje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace prowadzone są pod ruchem, w miejscu prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Kolejne podejście do budowy autostrady A4 Wrocław – Legnica

Rozbudowa węzłów na A4 pod Wrocławiem zakończy się w IV kwartale tego roku. W serwisie dla kierowców GDDKIA podaje, że z końcem sierpnia powinny zniknąć największe utrudnienia na A4.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław