1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Kolejne podejście do budowy autostrady A4 Wrocław – Legnica

Kolejne podejście do budowy autostrady A4 Wrocław – Legnica

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-11
Kolejne podejście do budowy autostrady A4 Wrocław – Legnica
Autostrada A4 w rejonie węzła Kostomłoty. To tutaj dochodzi najczęściej do wypadków i korków. Zdjęcia: GDDKIA
Długo poczekamy na rozstrzygnięcia co do realizacji najważniejszej trasy na Dolnym Śląsku, czyli autostrady A4. Plany drogowców zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pod koniec ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zarekomendowała rozbudowę autostrady A4 pomiędzy Legnicą a Wrocławiem w obecnym śladzie. Po zmianie ekipy rządzącej do łask wróciły koncepcje budowy nowej autostrady na południe od Wrocławia. Analizy korytarzy przebiegu A4-ki ruszą wiec od nowa.

Przypominamy, że w listopadzie 2023 r. GDDKIA zarekomendowała rozbudowę autostrady A4 pomiędzy Legnicą a Wrocławiem w obecnym śladzie. Dwujezdniowa autostrada z dwoma pasami ruchu i bez pasa awaryjnego miałaby być rozbudowana do trzech pasów ruchu w każdym kierunku plus pas awaryjny (wariant W1). Realizacja inwestycji została wstrzymana, bo zasadność takiego rozwiązania wzbudziła wątpliwości obecnego resortu infrastruktury. Szczególnie źle oceniane są rozwiązania przyjęte dla przebiegu autostrady w okolicach Wrocławia w tym węzła Bielany Wrocławskie. Analizy i przygotowania ruszają więc od nowa...

Przebudowa autostrady A4 – plany do rewizji

Mapa z analizowanymi wariantami przebiegu autostrady A4 Wrocław - Legnica - Krzyżowa

Mapa z analizowanymi wariantami przebiegu autostrady A4 Wrocław - Legnica - Krzyżowa. Mapa: GDDKIA

Dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych powołał wewnętrzny zespół ds. analizy przebiegu autostrady A4 w powiązaniu komunikacyjnym z innymi drogami Dolnego Śląska. Zadaniem zespołu ma być sprawdzenie funkcjonalności rozwiązań komunikacyjnych przyjętych dla autostrady A4 w opracowanym Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym, w szczególności w kontekście skomunikowania autostrady z innymi drogami regionu. Ważną częścią analiz mają być spotkania z włodarzami gmin, przez które przebiega autostrada A4.

Jak zaznacza dyrekcja GDDKIA, przeprowadzona analiza pozwoli w sposób całościowy i kompletny spojrzeć na kwestię przebudowy tak ważnej dla regionu trasy.

Gdzie powstaną nowe drogi na Dolnym Śląsku? W przygotowaniu 450 km tras

Autostrada A4 na połączeniu z A8 Obwodnicą Wrocławia

Autostrada A4 na połączeniu z A8 Obwodnicą Wrocławia. Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław