Przebudowa A6: Utrudnienia na węźle Szczecin Kijewo
Nowa organizacja ruchu na A6 - węzeł Szczecin Kijewo. Zamknięte są wewnętrzne pasy ruchu. Źródło: GDDKIA

Od 14 stycznia br. ponownie zmieniła się organizacja ruchu na przebudowywany węźle Szczecin - Kijewo w ciągu autostrady A6 i drogi krajowej nr 10. Na węźle zachodniej obwodnicy Szczecina jeździmy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

- Autostradą A6 zamiast jedną jezdnią jedziemy dwoma, po jednym pasie. Zamknięte są wewnętrzne pasy ruchu. Związane jest to z rozbiórką podpory środkowej wiaduktu w stronę Szczecina – informuje biuro prasowe szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych.

W najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się ze zwiększonymi utrudnieniami na węźle Szczecin Kijewo. Wykonawca prowadzi remonty nawierzchni, oraz odnowę i poprawki w elementach organizacji ruchu.

- Zalecamy kierowcom korzystanie z węzłów Szczecin Podjuchy i Szczecin Dąbie, na których utrudnień nie ma - dodają drogowcy.

 

Przebudowa autostrady A6 - zachodniej obwodnicy Szczecina

 

W ramach prowadzonej przebudowy autostrady A6 realizowane jest wyburzenie istniejących wiaduktów (w ich miejsce powstaną nowe, 2 razy dłuższe), budowę nowych łącznic, jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6 i przebudowę poniemieckiej betonowej nawierzchni autostrady w rejonie węzła Szczecin Kijewo. Przebudowany węzeł ma być bezpieczniejszy, wygodniejszy i o znacznie większej przepustowości.

Zakończenie realizacji robót planowane jest w III kwartale 2020 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: