• Facebook - conadrogach
Przetarg na S10 Bydgoszcz – Toruń będzie powtórzony
Budowa odcinka S10 zapewni połączenie Torunia z bydgoskim lotniskiem, z kolei Bydgoszcz uzyska szybki dostęp do autostrady A1. Resort budownictwa zatwierdził program pierwszego, przygotowawczego etapu budowy tej drogi, co oznacza, że można wrócić do anulowanych wcześniej procedur przetargowych. Zdjęcia: UM Bydgoszcz

Budowa drogi ekspresowej S10 Toruń – Bydgoszcz wraz z węzłem Czerniewice została zapisana w Programie Budowy Dróg krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Przewidywana długość tego odcinka, łączącego obie stolice województwa, to 50,4 km. 17 czerwca resort budownictwa zatwierdził program pierwszego, przygotowawczego etapu budowy tej drogi, co oznacza, że można wrócić do procedur przetargowych.

Droga ekspresowa S10 jest inwestycją priorytetową dla rozwoju Bydgoszczy jak i całego regionu. Jej budowa na odcinku Bydgoszcz – Toruń w latach 2017-20 została ujęta już w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 przyjętym jesienią ubiegłego roku. Prace nad przygotowaniem koncepcji jednak nie ruszyły ponieważ zabezpieczona wówczas kwota okazała się niewystarczająca do wykonania tego zadania, przez co procedura przetargowa musiała zostać unieważniona. Ostatecznie, 17 czerwca, resort budownictwa zatwierdził program pierwszego, przygotowawczego etapu budowy tej drogi. Na przygotowanie koncepcji zabezpieczono 5 mln zł co umożliwi powtórzenie postępowania na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Obecnie rządowy program budowy dróg krajowy zakłada budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń do końca 2021 roku.

Budowa odcinka S10 zapewni połączenie Torunia z bydgoskim lotniskiem, z kolei Bydgoszcz uzyska szybki dostęp do autostrady A1.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: