• Facebook - conadrogach
Radom dostał 93 mln zł na przebudowę alei Wojska Polskiego w ciągu DK9
Droga krajowa nr 9 przechodząca przez Radom na odcinku alei Wojska Polskiego będzie przebudowana. Rząd przeznaczy na ten cel 93 mln zł co stanowi 80% dofinansowania dla inwestycji. Zdjęcia: UM Radom

Może ruszać przebudowa alei Wojska Polskiego (miejski odcinek drogi krajowej nr 9) w Radomiu. Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na realizację inwestycji a rząd wyłoży na jej realizację ponad 90 mln zł. Inwestycja powinna rozpocząć się w 2018 roku i potrwa do końca 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace mają być prowadzone w taki sposób, by utrzymać przejezdność alei Wojska Polskiego, która jest główną arterią drogową miasta.

- Warto było walczyć o więcej niż 50-procentowe dofinansowanie, mimo iż niektórzy twierdzili, że to niemożliwe – tak prezydent Radosław Witkowski komentuje informację o tym, że wiceminister finansów Teresa Czerwińska podpisała decyzję o zapewnieniu finansowania z budżetu państwa przebudowy ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego.

W ciągu trzech lat na ten cel ma zostać przeznaczona kwota ponad 93 milionów złotych, która pokryje 80 procent kosztów inwestycji.

- Od początku stawialiśmy sprawę jasno i deklarowaliśmy sfinansowanie z budżetu 20 procent inwestycji. Argumentowaliśmy, że to droga międzynarodowa, która przede wszystkim przenosi ruch tranzytowy – mówi prezydent Radosław Witkowski i zapewnia, że miasto ma zabezpieczone pieniądze na wkład własny. Liczy jednocześnie, że radni jak najszybciej uchwalą przyszłoroczny budżet Radomia, by można do niego wprowadzić pieniądze z rządowej dotacji i ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji. Projekt obejmuje rozbudowę Alei Wojska Polskiego w tym budowę nowych wiaduktów nad torami kolejowymi, a także ulicy Żółkiewskiego od linii kolejowej nr 8 do ronda Popiełuszki. Na obu tych odcinkach, o łącznej długości ponad 4 kilometrów, kierowcy mają mieć do dyspozycji dwie jezdnie. Planowana jest też rozbudowa ronda Popiełuszki oraz przebudowa ulicy Zwolińskiego od ronda do granicy miasta.

Przebudowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku i potrwa do końca 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace mają być prowadzone w taki sposób, by utrzymać przejezdność alei Wojska Polskiego.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

szrawa
2017-12-31 22:31
Nareszcie!!! Przejazd tą drogą to koszmar! Same dziury.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: