1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Do końca roku bez opłat na A1 Gdańsk – Toruń. Zwolnienie nie oznacza otwartych bramek

Do końca roku bez opłat na A1 Gdańsk – Toruń. Zwolnienie nie oznacza otwartych bramek

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-23
Do końca roku bez opłat na A1 Gdańsk – Toruń. Zwolnienie nie oznacza otwartych bramek
Do końca roku zwolnienie z opłat na A1 Gdańsk - Toruń. Zdjęcia: GTC
Kierowcy aut osobowych (do 3,5 tony) i motocykli są zwolnieni z opłat za przejazd autostradą A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem. Zwolnienie obowiązuje od września br., nie oznacz ono jednak, ze bramki są otwarte. Przypominamy, że trzeba pobrać bilet.

Od 4 września 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. do godziny 23:59 wszystkie pojazdy kategorii 1 i 1A (pojazdy do 3,5 tony) są zwolnione z opłat za przejazd autostradą A1 Gdańsk - Toruń. Zwolnienie z opłat nie oznacza otwartych bramek.

Podjeżdżając do bramek wjazdowych na A1 należy pobrać bilet, natomiast przy zjeździe z autostrady bilet należy przekazać inkasentowi, który otworzy szlaban.

Użytkownicy zarejestrowani w systemie AmberGO poruszają się na bramkach bez zmian, tzn. nie muszą pobierać biletu na wjeździe na autostradę ani zatrzymywać się na bramkach podczas zjazdu z autostrady. Stawki za przejazd dla pojazdów kategorii 2-5 pozostają bez zmian.

Przypominamy o aktualnych utrudneiniach na autostradzie A1

Wszystkie utrudnienia na autostradzie A1

Do końca listopada potrwa m.in. remont 6-km odcinka autostrady A1 w kierunku Gdańska w okolicach węzłą Swarożyn. W planach jest duży remont nawierzchni na pólnocnym fragmnecie trasy. Prace zaplanowane sa na pięć lat i obejmą ok. 52 kilometrowy fragment A1-ki pomiędzy węzłami Rusocin i Czerniewice. 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Grudziądz Jak dojadę - Toruń