Remont autostrady A4 pod Opolem po majówce
Po majowym weekendzie ruszy remont autostrady A4 pod Opolem. Zdjęcia: GDDKIA

Remont 14-kilometrowego odcinka autostrady A4 w woj. opolskim ruszy po majowym weekendzie. Pierwsze prace rozpoczną się 8 maja ale dopiero po tygodniu kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu.

W tym roku remont przejdzie jezdnia północna A4-ki od węzła Opole Południe do węzła Krapkowic. Prace podzielono na dwa etapy.

Od 8 maja będą ustawiane bariery separacyjne. Natomiast zasadnicze prace rozpoczną się 14-15 maja – informują przedstawiciele GDDKIA. Roboty rozpoczną się od węzła Opole Południe, gdzie będzie remontowana 7 km odcinek jezdni północnej wraz z mostem na Odrze. Ten etap potrwa do końca czerwca.

Remont i korki na A4 pod Wrocławiem. GDDKIA szuka wykonawcy prac

Latem prace mają być zawieszone z uwagi na duże natężenie ruchu w miesiącach wakacyjnych. Robotnicy ponownie do prac mają powrócić we wrześniu i planowo będą realizować drugi etap inwestycji. Zakończenie remontu planowane jest na koniec października.

Remont autostrady A4 Wrocław – Katowice zarządzanej przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych trwa już od kilku lat. Całkowity koszt tegorocznego remontu to ponad 24 miliony złotych.

Utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: