1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Rośnie nowy most w Wolinie. To część nowej drogi S3

Rośnie nowy most w Wolinie. To część nowej drogi S3

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-12
Rośnie nowy most w Wolinie. To część nowej drogi S3
W tym roku kierowcy przejadą nowa drogą ekspresową S3 i przez nowy most w Wolinie. Zdjęcia: GDDKIA
W 2022 roku ruszyła budowa ostatniego fragmentu drogi ekspresowej S3 w woj. zachodniopomorskim. To 33 km fragment pomiędzy Troszynem a Świnoujściem w podziale na dwa odcinki. Największym obiektem na tej trasie będzie most w Wolinie, bliźniaczy do istniejącego już od 20 lat. Oto jak wygląda jego budowa.

Prace budowlane postępują na dwóch odcinkach realizacyjnych S3 od Świnoujścia do Troszyna, to 33 km nowej drogi ekspresowej. Budowa ruszyła w 2022 roku, a powinna zakończyć się w tym roku. Obecnie w wielu miejscach kierowcy korzystają już z elementów nowego układu drogowego. Trasa powstaje głównie w śladzie istniejącej DK3, co wymusza wiele zmian organizacji ruchu. Największym obiektem na tej trasie będzie most w Wolinie, bliźniaczy do istniejącego już od 20 lat.

Budowa mostu w Wolinie w ciągu drogi S3 - luty 2024 r. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa mostu w Wolinie w ciągu drogi S3

 

W 2024 roku trasa S3 połączy Świnoujście z Lubawką – ostatnie odcinki w budowie

Obecnie trwa montaż konstrukcji przęsła łukowego nowego mostu w Wolinie dla drugiej jezdni drogi ekspresowej S3. Całość po zmontowaniu zostanie nasunięta na swoje miejsce nad cieśniną Dziwna z pomocą barki i osadzona na gotowych już podporach.

Budowa mostu w Wolinie w ciągu drogi S3

Zdjęcia: GDDKIA

Nowy most w Wolinie wraz z estakadami dojazdowymi, będzie liczył ponad 1000 metrów długości. Kierowcy skorzystają z dwujezdniaowej przeprawy w połowie tego roku.

Przypominamy, ż niedawno wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w okolicach węzła Wolin Wschód. Ruch został przeniesiony na jezdnię północną w rejonie węzła. Pozwoli to na wykonanie docelowej konstrukcji południowej jezdni trasy S3.

Węzeł Wolin Wschód w ciągu drogi ekspresowej S3 - luty 2024. Zdjęcia: GDDKIA

Węzeł Wolin Wschód w ciągu drogi ekspresowej S3

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Świnoujście Jak dojadę - Wolin