1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S11 Koszalin – Bobolice nabiera kształtów

S11 Koszalin – Bobolice nabiera kształtów

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-09-21
S11 Koszalin – Bobolice nabiera kształtów
W Zachodniopomorskim powstaje 48 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S11 pomiędzy Koszalinem i Bobolicami. Zdjęcia: GDDKIA
Droga ekspresowa S11 Koszalin - Bobolice to obecnie plac budowy o długości 48 kilometrów. Nowa trasa ominie Bobolice od zachodu, dzięki czemu skończą się zatory w tej miejscowości. Zakończenie prac planowane jest w 2023 r. Będzie to nowy odcinek drogi ekspresowej S11 w woj. zachodniopomorskim.

Budowa drogi ekspresowej S11 Koszalin – Bobolice realizowana jest w podziale na trzy zadania. Za około 1,76 mld zł powstanie łącznie 48 kilometrów ekspresowej trasy w kierunku Poznania. Budowa potrwa nieco ponad dwa lata. Obecnie realizowane są prace ziemne, wzmacnianie podłoża i podbudowa. Powstają fundamenty pod obiekty inżynierskie i drogi serwisowe.

Jest decyzja środowiskowa dla S11 między Kępnem i Olesnem

Roboty budowlane na S11 Koszalin - Bobolice, wrzesień 2021

Roboty budowlane na S11 Koszalin - Bobolice, wrzesień 2021. Zdjecia: GDDKIA

Do końca roku oddane 4 z 5 odcinków A1 Tuszyn – Częstochowa. Wkrótce wygodniej na A1 z Piotrkowa Tryb.

S11 Koszalin – Bobolice w podziale na trzy zadania:

  1. Koszalin - Zegrze Pomorskie; długość: 16,8 km; wykonawca: Budimex; wartość umowy: 579,8 mln zł

  2. Zegrze Pomorskie - Kłanino; długość: 19,3 km; wykonawca: Mostostal Warszawa; wartość umowy: 478,3 mln zł

  3. Kłanino - Bobolice; długość: 11,6 km; wykonawca: Kobylarnia i Mirbud; wartość umowy: 450 mln zł

Mapa drogi ekspresowej s11 Koszalin - Bobolice w podziale na zadania

Mapa drogi ekspresowej s11 Koszalin - Bobolice w podziale na zadania. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Olesna w budowie, pozostałe odcinki S11w opracowaniu

W ramach inwestycji zostanie zrealizowana dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach. Droga będzie miała zupełnie inny przebieg niż obecna DK11. Rozpocznie się od węzła Koszalin Zachód, którego północna część powstała w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6. Dalej droga będzie biegła w kierunku południowym na zachód od DW167. W rejonie miejscowości Niekłonice powstanie para Miejsc Obsługi Podróżnych (docelowo kategorii II). Na południe od miejscowości Niedalino S11 przetnie DW167 i będzie dalej biegła w kierunku wschodnim. Na przecięciu z DW167 powstanie węzeł drogowy Zegrze Pomorskie. W rejonie miejscowości Dargiń powstanie para MOP kategorii I. W rejonie miejscowości Kłanino droga zbliży się do obecnej drogi krajowej nr 11. Powstanie tam węzeł drogowy. Droga będzie biegła na wschód od obecnej DK11. Na przecięciu z DW169 powstanie węzeł drogowy Głodowa. Nowa trasa ominie miejscowość Bobolice, w której obecnie (zwłaszcza w okresie wakacji) często tworzą się zatory drogowe. Na przecięciu z DW171 powstanie węzeł drogowy Bobolice, który będzie również skomunikowany z obecną DK11. W ramach inwestycji powstanie też Obwód Utrzymania Drogi przy węźle Bobolice. Łącznie w ramach trzech odcinków realizacyjnych zaplanowano budowę pięciu węzłów drogowych, dwóch par MOP i jednego obwodu utrzymania. Oddanie trasy do ruchu planowane jest na III kwartał 2023 roku.

Inwestycja obejmuje realizację pierwszych odcinków drogi ekspresowej S11 niebędącej obwodnicami miejscowości. Docelowo droga S11 ma połączyć Kołobrzeg i Koszalin przez Poznań ze Śląskiem.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Bobolice Jak dojadę - Koszalin