1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S17 Warszawa Wschód. Kierowcy korzystają z nowej zawrotki

S17 Warszawa Wschód. Kierowcy korzystają z nowej zawrotki

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-08
S17 Warszawa Wschód. Kierowcy korzystają z nowej zawrotki
Jest nowa zawrotka na węźle Warszawa Wschód (Zakręt) w ciągu drogi S17. Zdjęcia: GDDKIA
Kierowcy mogą korzystać już z zawrotki na węźle Warszawa Wschód (Zakręt) w ciągu drogi ekspresowej S17. To zmiany, które mają poprawić płynność ruchu na nowych drogach obwodnicy Warszawy. Na nowy projekt organizacji ruchu czeka też niedawno oddany do ruchu węzeł Lubelska (połączenie A2, S2 i S17).

Nowa zawrotka na węźle Warszawa Wschód w ciągu S17

Od kilku dni kierowcy mogą korzystać już z zawrotki na węźle Warszawa Wschód (Zakręt) w ciągu drogi ekspresowej S17. Na końcu zrealizowanego odcinka drogi ekspresowej S17 można zjechać łącznicą w kierunku Warszawy. - To dodatkowa możliwość jazdy w stronę stolicy poza korzystaniem z ronda na drodze krajowej nr 2. Można też zawrócić i jechać w kierunku Lublina – podkreślają drogowcy.

 

Zmiany czekają też węzeł Lubelska. To tu krzyżują się: autostrada A2, S2 Południowa Obwodnica i S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy, co powoduje duże korki i problemy z wjazdem i zjazdem na łącznicach węzła. Do tej pory wprowadzono tymczasowe zmiany, docelowo węzeł będzie przeprojektowany.

 

Jakie zmiany zostaną wprowadzone na węźle Lubelska?

Wykonawcy przygotuje analizy ruchu, a także wybuduje przewiązkę, która umożliwi przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 Terespol - S17 Lublin. Powstanie ona pomiędzy jezdnią zbiorczo - rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina. Ponadto zostaną przebudowane wyspy rozdzielające ruch na ciągu głównym i zjazd na łącznice od strony Warszawy (S2) i Lublina (S17). Będzie to rezerwa pod ewentualny trzeci pas zjazdowy.

Niestety w najbliższych latach nie ma szans na budowę dalszych fragmentów Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi S17. Chodzi o dwa odcinki od węzła Drewnica na skrzyżowaniu z S8 do węzła Warszawa Wschód o łacznej długosci 14 km. Po blisko 3 latach sprawa wydania decyzji środowiskowej dla WOW wróciła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie dla odcinka S17 Drewnica - Ząbki oznacza kolejne opóźnienia w realizacji ostatniego fragmentu obwodnicy Warszawy. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy - będą kolejne lata opóźnień

Mapa obwodnicy Warszawy w ciągu dróg S17, S2 i S8

Mapa obwodnicy Warszawy w ciągu dróg S17, S2 i S8. Mapa: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Warszawa