1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S3 - połączenie północ – południe. W 2018 pojedziemy S3 Bolków - Szczecin

S3 - połączenie północ – południe. W 2018 pojedziemy S3 Bolków - Szczecin

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-03-13
S3 - połączenie północ – południe. W 2018 pojedziemy S3 Bolków - Szczecin
Budowa drogi ekspresowej S3 w toku. W 2018 roku powinniśmy móc przejechać ekspresówką z Bolkowa na Dolnym Śląsku do Szczecina. Zdjęcia: GDDKIA
Realizowane jest obecnie połączenie zespołu portów Szczecin-Świnoujście z południową granicą Polski. W 2018 roku powinna zakończyć się budowa całej trasy z Bolkowa do Szczecina. Jeszcze w 2017 r. oddane do ruchu mają zostać drugie nitki S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego i na trasie od Sulechowa do Zielonej Góry.

Kolejne odcinki ekspresowego połączenia S3 z autostradą A4 i dalej z Bolkowem są w trakcie budowy. Ruszyły tam prace ziemne oraz trwają roboty mostowe. Rozpoczął się m.in. proces przygotowawczy do zmiany organizacji ruchu na A4, gdzie w kwietniu będą budowane wjazdy i zjazdy na węzeł Legnica Południe. Planowane jest sukcesywne oddawanie do ruchu kolejnych odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S3, tak aby całe połączenie Bolkowa ze Szczecinem funkcjonowało jeszcze przed końcem 2018 r.

Kolejny odcinek z Bolkowa do Lubawki - południowej granicy jest obecnie w trakcie przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego. Część po stronie czeskiej, zgodnie z międzynarodowym porozumieniem, również ma być realizowana w ciągu trasy D11.

Natomiast na północnym końcu plaowanej drogi ekspresowej S3 część odcinków już funkcjonuje, inne są w trakcie postępowania przetargowego, a końcowe połączenie do samego Świnoujścia jest w trakcie przygotowania do przetargu.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Bolków Jak dojadę - Gorzów Wielkopolski