• Facebook - conadrogach
S3 - połączenie północ – południe. W 2018 pojedziemy S3 Bolków - Szczecin
Budowa drogi ekspresowej S3 w toku. W 2018 roku powinniśmy móc przejechać ekspresówką z Bolkowa na Dolnym Śląsku do Szczecina. Zdjęcia: GDDKIA

Realizowane jest obecnie połączenie zespołu portów Szczecin-Świnoujście z południową granicą Polski. W 2018 roku powinna zakończyć się budowa całej trasy z Bolkowa do Szczecina. Jeszcze w 2017 r. oddane do ruchu mają zostać drugie nitki S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego i na trasie od Sulechowa do Zielonej Góry.

Kolejne odcinki ekspresowego połączenia S3 z autostradą A4 i dalej z Bolkowem są w trakcie budowy. Ruszyły tam prace ziemne oraz trwają roboty mostowe. Rozpoczął się m.in. proces przygotowawczy do zmiany organizacji ruchu na A4, gdzie w kwietniu będą budowane wjazdy i zjazdy na węzeł Legnica Południe. Planowane jest sukcesywne oddawanie do ruchu kolejnych odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S3, tak aby całe połączenie Bolkowa ze Szczecinem funkcjonowało jeszcze przed końcem 2018 r.

Kolejny odcinek z Bolkowa do Lubawki - południowej granicy jest obecnie w trakcie przygotowania do ogłoszenia postępowania przetargowego. Część po stronie czeskiej, zgodnie z międzynarodowym porozumieniem, również ma być realizowana w ciągu trasy D11.

Natomiast na północnym końcu plaowanej drogi ekspresowej S3 część odcinków już funkcjonuje, inne są w trakcie postępowania przetargowego, a końcowe połączenie do samego Świnoujścia jest w trakcie przygotowania do przetargu.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2017-03-17 21:54
Nierealne jest zbudowanie całej S3 (do Bolkowa) do końca 2018r. Pozostało 1,5 roku czasu, a wiele północnych odcinków jest ,,rozgrzebanych" . Odcinki w pobliżu Legnicy i Jawora są w początkowym stadium budowy i ich zakończenie w podanym wyżej terminie - jest po prostu niemożliwe. Wg mnie - nastąpi to dopiero ok.2020r. Poza tym- Czesi jakoś nie kwapią się do budowy swojej części tej ekspresówki: od Hradec Kralove, przez Trutnov do Kralovca / Lubawki (CZ/PL)-jeszcze nie zaczęli budowy- czekają na KASĘ z UE! Tak więc tranzytowy międzynarodowy korytarz S3, traci(na razie) sens i rację bytu. Przewiduję, że do Czech wjedziemy najwcześniej w 2025r. (bo przedtem trzeba jeszcze zbudować tam, w górach 31 km odcinek S3: Bolków-Lubawka i 2 długie tunele- w tym jeden 2.300mb. i 2 estakady po 700 mb.).

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: