1. Strona główna
  2. Informacje
  3. S8: dobre wieści ws. obwodnicy Suwałk

S8: dobre wieści ws. obwodnicy Suwałk

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2013-03-20
S8: dobre wieści ws. obwodnicy Suwałk
Wszystko wskazuje na to, że w 2014 roku będzie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Suwałk. Takie zapewnienia padły z ministerstwa transportu – podkreślają władze województwa podlaskiego
- Tadeusz Jarmuziewicz zapewnił mnie, że obwodnica Suwałk wpisuje się w założenia Rządu dotyczące budowy tylko tych obwodnic, które leżą w ciągu dróg ekspresowych. Ministerstwo Transportu chce bez zbędnej zwłoki przystąpić do realizacji tej inwestycji - informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Ministerstwo Transportu zgłosiło obwodnicę Suwałk do współfinansowania w ramach nowo tworzonego instrumentu infrastrukturalnego Connecting Europe Facility (CEF) - „Łącząc Europę". Jeżeli tu nie znajdą się pieniądze to zostaną uruchomione inne źródła finansowania. - Ma to być program „Infrastruktura i Środowisko" lub inny program z perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. - informuje Prezydent Suwałk. To oznacza, że pieniądze na obwodnicę Suwałk na pewno się znajdą.
W planach resortu transportu jest także wybudowanie drogi ekspresowej z Suwałk do Budziska do 2020 roku.

Do końca tego roku zostanie zakończony projekt techniczny obwodnicy Suwałk. Wtedy wojewoda Podlaski będzie mógł wydać Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Biuro prasowe wojewody poinformowało, że w ciągu najbliższych dni wojewoda zwoła tak zwaną spec grupę, w skład której wchodzą przedstawiciele GDDKiA i RDOŚu, jak też  służby wojewody z wydziału infrastruktury i geodezji  by ustalić co można zrobić by przyspieszyć prace.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Suwałki