1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Seria inwestycji na DK22 w Zachodniopomorskim

Seria inwestycji na DK22 w Zachodniopomorskim

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-31
Seria inwestycji na DK22 w Zachodniopomorskim
Szykują się kolejne zmiany na DK22 w #zachodniopomorskie. Zdjęcia: GDDKIA
W najbliższych latach droga krajowa DK22 w województwie zachodniopomorskim zmieni się nie do poznania. Część drogi zostanie poprowadzona nowym śladem jako obwodnice. Część zostanie przebudowana. Właśnie rusza przetarg na przebudowę DK22 na odcinku Ostrowiec – Szwecja. W toku jest realizacja obwodnic: Szwecji, Wałcza, Rusinowa i Człopy.

Drogowcy zapowiadają serię inwestycji, które zmienią jakość DK22 w woj. zachodniopomorskim. Powstaną nowe obwodnice a cześć trasy zostanie gruntownie przebudowana.

Zacznijmy od obwodnic…W lutym tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szwecji. Trwają przetargi na realizację obwodnic Wałcza i Rusinowa, dla obu tych inwestycji są już wybrani wykonawcy. Trwa proces przygotowawczy dla obwodnicy Człopy.

Za kilka lat nowe trasy nad Bałtyk. Na DK22 i DK20 wyrosną nowe obwodnice - mapy

Mapa wschodniej obwodnicy Wałcza w ciągu DK22

Mapa wschodniej obwodnicy Wałcza w ciągu DK22. Mapa: GDDKIA

W przygotowaniu są również odcinki szlakowe DK22 od granicy z województwem lubuskim do Wałcza. Mowa o fragmentach: granica województwa – Człopa oraz Człopa – Wałcz z wyłączeniem obwodnicy Rusinowa o łącznej długości 30 km. Dla tych odcinków, przygotowywane są projekty budowlane zakładające ich pełną przebudowę z podniesieniem nośności drogi do 11,5 ton/oś, przebudową skrzyżowań i budową ścieżek pieszo-rowerowych.

Do 8 lipca GDDKIA czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych kompleksową przebudową 2,9 km fragmentu DK22 Ostrowiec – Szwecja. Inwestycja obejmuje całkowitą przebudowę DK22 od miejscowości Ostrowiec do początku realizowanej obecnie w formule projektuj i buduj obwodnicy Szwecji. Obecna, zniszczona nawierzchnia drogi, zostanie zastąpiona nową nawierzchnią dostosowaną do obecnie obowiązujących obciążeń 11,5 ton/oś.

Rozbudowa DK22 i obwodnica Szwecji - mapa inwestycji

Rozbudowa DK22 i obwodnica Szwecji - mapa inwestycji

Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22