1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Sześć ofert w przetargu na obwodnicę Białobrzegów na krajowej ósemce

Sześć ofert w przetargu na obwodnicę Białobrzegów na krajowej ósemce

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-01-16
Sześć ofert w przetargu na obwodnicę Białobrzegów na krajowej ósemce
GDDKIA otworzyła oferty w przetargu na budowę obwodnicy Białobrzegów na DK8. Mapa: GDDKIA
Sześć ofert wpłynęło w przetargu na obwodnicę Białobrzegów. To jedna z obwodnic jakie mają powstać w ciągu krajowej ósemki (DK8) w woj. podlaskim. Kiedy powstanie obwodnica Białobrzegów?

Sześć firm jest zainteresowanych zaprojektowaniem i budową niespełna 3,5 kilometrowej obwodnicy Białobrzegów na DK8 w woj. podlaskim. Najniższą ofertę przedstawiła firma Strabag. Ma wartość 181,92 mln zł. Najwyższą, na kwotę 267,94 mln zł, złożył Mostostal Warszawa. Budżet GDDKiA na realizację tego zadania wynosi 218,69 mln. zł. 

Kiedy budowa obwodnic Suchowoli, Sztabina, Białobrzegów, Augustowa i Zambrowa?

Obwodnica Białobrzegów ma być gotowa w 2028 roku. GDDKIA chce aby prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 39 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 16 grudnia do 15 marca). 

Obwodnica Białobrzegów będzie budowana jako droga jednojezdniowa klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego), o szerokości pasa ruchu 3,5 m. Będzie przystosowana do przenoszenia ciężkiego ruchu o obciążeniu 11,5 t/oś. W jej ciągu powstaną dwie estakady, wiadukt oraz 16 przejść dla zwierząt.

Obwodnica Sztabina w ciągu DK8 w budowie od września

Budowa obwodnicy Białobrzegów o długości 3,43 km realizowana jest w ramach Programu Budowy 100 obwodnic na lata 2020 - 2030. W ramach programu zaplanowano pięć inwestycji na terenie woj. podlaskiego. Dwie z nich obwodnica Sztabina i Suchowoli przeszły we wrześniu ubiegłego roku do stanu realizacji. Teraz GDDKIA otworzyła oferty w przetargu na realizację obwodnicy Białobrzegów, a wszystkie trzy powstają w ciągu DK8. Kolejne dwie, Augustowa (DK16) i Zambrowa (DK63/66), są na etapie przygotowania. 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 8