1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trudne zadanie na budowie mostu na Wiśle w Sandomierzu wykonane

Trudne zadanie na budowie mostu na Wiśle w Sandomierzu wykonane

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-21
Trudne zadanie na budowie mostu na Wiśle w Sandomierzu wykonane
Budowa mostu przez Wisłę w Sandomierzu zakończy się w tym roku. Zdjęcia: GDDKIA
Wykonawca ma za sobą jeden z najtrudniejszych etapów na budowie nowego mostu na Wiśle w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej DK77 (woj. świętokrzyskie). Kończy się budowa dwujezdniowej przeprawy przez Wisłę.

Montaż nowej konstrukcji stalowej mostu przez Wisłę w Sandomierzu rozpoczął się w listopadzie 2023 roku. Niedawno, na budowie obiektu zakończyła się operacja nasuwania i zespalania ok. 100 metrowej, ważącej 300 ton części stalowej konstrukcji na znajdującą się w rzece podporę nurtową.

Budowa S74 w woj. świętokrzyskim - co, gdzie, kiedy?

Most na Wiśle w Sandomierzu - montaż 300 tonowej konstrukcji

Most na WIśle w Sandomierzu - montaż 300 tonowej konstrukcji

Zdjęcia: GDDKIA

- Przy pomocy czterech siłowników hydraulicznych i sześciu lin konstrukcja przebyła dystans 100 metrów. Proces nasuwania ułatwiły szyny przesuwne pod elementami stalowymi i ślizgi, zamontowane na podporach pomocniczych. Mimo to stalowy element mogliśmy przesunąć w ciągu godziny najwyżej o 3 metry. W trakcie prowadzonych prac liczyła się nie tylko siła, ale i precyzja. Dlatego cała operacja była nieustannie nadzorowana przy wykorzystaniu specjalistycznego monitoringu geodezyjnego – opisują drogowcy z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy most na S3 połączył oba brzegi w Wolinie

Most na Wiśle w Sandomierzu - prace

Most na Wiśle w Sandomierzu - prace maj 2024 r. Zdjęcia: GDDKIA

Nowy most na Wiśle w Sandomierzu będzie dwujezdniowym odcinkiem drogi krajowej nr 77. Połączy województwo świętokrzyskie z podkarpackim. Docelowo ruch będzie odbywał się będzie dwoma mostami – tym wybudowanym w 2011 roku i tym aktualnie realizowanym.

Budowa mostu powinna zakończyć się w tym roku. W przyszłym roku obiekt zostanie „wpięty” w istniejącą DK77 poprzez rondo i do projektowanej drogi wojewódzkiej poprzez wiadukt.

Most na Wiśle w Sandomierzu połączy Podkarpacie z woj. świętokrzyskim

Most na Wiśle w Sandomierzu połączy Podkarpacie z woj. świętokrzyskim

Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 77 Jak dojadę - Sandomierz