1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy most na S3 połączył oba brzegi w Wolinie

Nowy most na S3 połączył oba brzegi w Wolinie

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-20
Nowy most na S3 połączył oba brzegi w Wolinie
Nowy most w Wolinie będzie częścią drogi ekspresowej S3. Zdjęcia: GDDKIA
Przęsło łukowe nowego mostu w Wolinie (woj. zachodniopomorskie) zostało nasunięte i połączyło oba brzegi. Budowany most na cieśninie Dziwna jest drugą (północną) jezdnią drogi ekspresowej S3. Gotową ekspresówką do Świnoujścia mamy pojechać w tym roku.

Ważny etap w budowie nowego mostu na S3 w Wolinie - przęsło mostu nasunięte

Budowa 33 km fragmentu trasy ekspresowej S3 pomiędzy Troszynem a Świnoujściem realizowana jest w podziale na dwa odcinki. Największym obiektem na tej trasie będzie most w Wolinie, bliźniaczy do istniejącego już od 20 lat.

- W sobotę (18 maja) zostało nasunięte przęsło łukowe mostu w Wolinie. Stalowa konstrukcja o masie 1000 ton znajduje się już nad nurtem cieśniny Dziwna. Ta skomplikowana operacja przebiegła zgodnie z planem - informuje szczeciński oddzial Generalnej Dyrekcji Dróg KRajowych i Autostrad. 

 

Ważny etap w budowie nowego mostu na S3 w Wolinie

Zdjecia: GDDKIA

Nowy most w Wolinie największym obiektem na S3 Troszyn - Świnoujście

Nowy most w Wolinie będzie częścią drogi ekspresowej S3 Troszyn - Świnoujście. Pobiegnie nim północna jezdnia trasy S3. Obiekt liczy 1,1 km długości i powstaje w ramach budowy 16-kilometrowego odcinka S3 Dargobądz - Troszyn. 

Droga ekspresowa S3 wybudowana będzie w przekroju dwujezdniowym, po 2 pasy ruchu na każdej jezdni. Dostępność do drogi będzie jedynie w węzłach drogowych. W rejonie miejscowości Dargobądz planowana jest budowa Miejsca Obsługi Podróżnych. Obwód Drogowy zlokalizowany będzie przy węźle Wolin Wschód.

Kiedy otwarcie S3 do Świnoujścia?

Nowymi odcinkami drogi S3 do Świnoujścia kierowcy mieli pojechać w połowie tego roku. Termin otwarcia trasy zostanie jednak przesunięty, bo po na poczatku roku wykonawca odcinka zgłaszał problemy do GDDKIA, po czym wstrzymał prace. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Polbud Pomorze wraca do budowy drogi S3 i S6 - obwodnicy Koszalina

Budowa drogi ekspresowej S3 do Świnoujścia zakończy się w tym roku

Budowa drogi ekspresowej S3 do Świnoujścia zakończy się w tym roku. Zdjęcia: GDDKIA

Przypominamy, ze na finiszu jest budowa południowej części trasy S3. Mowa o odcinku w woj. dolnośląskim pomiedzy Bolkowem a Kamienną Górą. Tam z kolei oprócz estakad i wiaduktów powstają tunele. Jeden z tuneli na S3 bedzie najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce.

Dwujezdniowa droga przez wiadukty, most i tunele. Kiedy nowa S3 Bolków – Kamienna Góra?

Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Sląsku z najdłuższym tunelem pozamiejskim

Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Sląsku z najdłuższym tunelem pozamiejskim. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Świnoujście