Trzeci pas na A2 Łódź - Warszawa przed portem CPK
Ministerstwo Infrastruktury planuje, że trzeci pas na autostradzie A2 Warszawa - Łódź zostanie wybudowany jeszcze zanim powstanie Centralny Port Komunikacyjny. Zdjęcia: GDDKIA

Ministerstwo Infrastruktury planuje budowę trzeciego pasa na autostradzie A2 łączącej Warszawę z Łodzią. Z szerszej autostrady, z nowymi zjazdami kierowcy mają pojechać przed otwarciem Centralnego Portu Komunikacyjnego. Budowa CPK ma potrwać około 10 lat.

Około 90 km odcinek autostrady A2 spinającej Łódź (węzeł Stryków) z Warszawą (węzeł w Konotopie) budowana była przed EURO 2012. Jej budowa nie obyła się bez problemów. Co prawda odcinek udostępniono kierowcom przez mistrzostwami, jednak prace wykończeniowe przeciągały się w czasie. Po kilku latach okazuje się, że przepustowość autostrady może być niewystarczająca, zwłaszcza w obliczu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Opłaty na autostradzie A2

 

Autostrada A2 w okolicach Łodzi

Autostrada A2 w okolicach Łodzi. Zdjęcia: GDDKIA

- Chcemy, aby powstanie trzeciego pasa było z sensem zaplanowane, aby uwzględnić przy tym lokalizację Portu . Do uzgodnienia jest kwestia, gdzie będzie zjazd do lotniska, czy będzie jeden, czy wiele zjazdów i jak wpasować się w drogi lokalne, powiązane z lotniskiem - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Autostrada A2 jest kontynuacją niemieckiej autostrady A12, która prowadzi do Berlina. Autostrada A2 w Polsce biegnie od granicy w Świecku przez Poznań, Konin, Łódź do Warszawy. Na wschód od Warszawy w standardzie autostrady istnieje obwodnica Mińska Mazowieckiego. Docelowo A2-ka ma przebiegać do granicy z Białorusią i kończyć się w miejscowości Kukuryki.

Przebudowa autostrady A4 Wrocław – Krzyżowa odpłynęła w czasie

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Danzinger
2018-07-08 07:50
Kiepsko budowy autostrad sie posowaja.wlasciciele gruntow sa uszukiwani urzedy nie wykupuja calosci tylko co im potrzeba.A reszta nie nadaje sie do niczego

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: