1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Tunel na Zakopiance będzie zamknięty

Tunel na Zakopiance będzie zamknięty

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-10-19
  4. Aktualizacja: 2023-10-23
Tunel na Zakopiance będzie zamknięty
Nocny przegląd tunelu na Zakopiance już od 23 października br. Zdjęcia: GDDKIA
W przyszłym tygodniu zostanie zamknięty tunel w ciągu Zakopianki, drogi ekspresowej S7. Drogowcy zapowiadają prace serwisowe, które będą powodować ograniczenia w ruchu. W nocy z wtorku na środę (24/25 października) kierowcy muszą liczyć się z zamknięciem obu nitek tunelu.

Drogowcy zapowiadają nocny przegląd tunelu na Zakopiance. Cykliczne prace serwisowe rozpoczną się już po weekendzie. 

Pierwsze prace w tunelu na Zakopiance rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 października) w nitce tunelu w kierunku Krakowa. Od 22 do 6 rano ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Taka sama organizacja ruchu będzie w nocy ze środy na czwartek (25/26 października) na jezdni w kierunku Rabki.

Sześć lat na zaplanowanie nowej Zakopianki S7 Kraków – Myślenice

Kluczowe prace serwisowe prowadzone będą w nocy z wtorku na środę (24/25 października), między 22 a 6 rano. Wtedy całkowicie zamknięte będą obie nitki tunelu. Kierowców będą obowiązywały objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała).

Obecne utrudnienia na Zakopiance - w ciągu DK47

Tunel w ciągu Zakopianki, S7 Lubień - Rabka Zdrój

Tunel w ciągu Zakopianki, S7 Lubień - Rabka Zdrój. Zdjęcia: GDDKIA

Tunel pod Luboniem Małym w ciągu drogi ekspresowej S7 służy kierowcom już od prawie roku. Betonowa konstrukcja tunelu zbudowana wewnątrz masywu Lubonia Małego za sprawą zamontowanego w niej wyposażenia tworzy skomplikowane urządzenie techniczne, z wieloma systemami elektronicznymi i własnym oprogramowaniem odpowiadającym za zarządzenia jego infrastrukturą. W tunelu jest m.in. prawie 240 czujników dymu, 100 wentylatorów, prawie 3200 źródeł światła i 170 kamer.

- Podczas prac serwisowych sprawdzimy wentylację, instalację przeciwpożarową i pozostałą infrastrukturę techniczną (zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring, łączność). Przeprowadzimy aktualizację systemu odpowiadającego za zarządzanie tunelem. Ponadto wyczyścimy kamery rejestrujące ruch pojazdów – wymieniają drogowcy.

Aktualne utrudnienia na drodze S7 

Przypominamy, że obecnie w budowie jest nowy odcinek Zakopinaki w ciągu drogi krajowej nr 47 Rdzawka - Nowy Targ. W ciągu odcinka powstają imponujące estakady i mosty. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. Pisaliśmy o tym więcej:

To najbardziej oczekiwana trasa w Tatry - nowa Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ

To najbardziej oczekiwana trasa w Tatry - nowa Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Lubień