1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Uwaga! Remont węzłów autostrady A4 Chorzów - Katowice

Uwaga! Remont węzłów autostrady A4 Chorzów - Katowice

 1. conadrogach.pl
 2. GDDKiA
 3. 2015-07-27
Uwaga! Remont węzłów autostrady A4 Chorzów - Katowice
Remont węzłów na autostradzie A4 Chorzów - Katowice. Zdjęcia: GDDKiA
Z wtorku na środę 28/29 lipca drogowcy ruszają z remontem nawierzchni autostrady A4 na łącznicach węzłów: Chorzów (Batory) oraz Witosa i Bocheńskiego w Katowicach. Kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu i objazdy. By zmniejszyć te uciążliwości prace podzielono na dwa etapy.

Drogowcy chcą wymienić nawierzchnię jezdni autostrady A4 na całej długości łącznic. - Lokalnie aby poprawić nośność nawierzchni zostanie sfrezowana również warstwa wiążąca, a przed ułożeniem nowej wzmocniona geokompozytem. Łącznie wymienimy nawierzchnię jezdni na długości ponad 6 km – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie remont łącznic węzła Chorzów (Batory).

Pierwszy etap remontu łącznic A4 Chorzów - Katowice

Rozpocznie się w godzinach nocnych z wtorku na środę 28/29 lipca br. Prace będą trwały nieprzerwanie 24 godziny na dobę. Przewidywane zakończenie etapu w godzinach rannych czwartek 30 lipca br. Z uwagi na brak możliwości przeniesienia wszystkich relacji ruchowych węzłem, w czasie realizacji etapu I, zostały wyznaczone objazdy. Zamknięcie wjazdu i wyjazdu na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni relacji Wrocław – Katowice spowoduje konieczność objazdu:

 • dla kierujących chcących wjechać na autostradę w kierunku Krakowa przez drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i węzeł Bocheńskiego,
 • dla kierujących chcących zjechać z autostrady przez węzeł Witosa.

Aby wjechać na ul. Batorego z autostrady A4 od strony Wrocławia, należy zjechać na węźle Chorzów (Batory) na jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów) na węzeł Witosa, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjechania na ul. Batorego drugą stroną Węzła Chorzów.

Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Krakowa należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A4 Kraków) na drogę wojewódzką 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i na węzeł Bocheńskiego. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.

Drugi etap remontu łącznic A4 Chorzów - Katowice

Jego rozpoczęcie uzależnione jest od warunków pogodowych i postępu prac. Drogowcy planują prace rozpocząć w czwartek i piątek 30 i 31 lipca br.

Zamknięcie wjazdu i wyjazdu na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni autostrady z kierunku Katowice – Wrocław spowoduje wyznaczenie objazdu przez węzeł Bocheńskiego i drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa). Natomiast wjazd na autostradę A4 odbywać się będzie przez węzeł Witosa.

Aby dostać się na ul. Batorego od strony Katowic, należy zjechać na węźle Katowice Mikołowska na jezdnię zbierająco-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów).

Aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Wrocławia należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A4 Wrocław) na węzeł Witosa, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjazdu na autostradę. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.

Zasady bezpiecznej jazdy w rejonie remontowanych odcinków dróg:

 • Stosuj się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.
 • Uważaj na ruch pojazdów budowy, które będą wjeżdżały i wyjeżdżały z zamkniętego odcinka, stosuj się do sygnałów i poleceń osób kierujących ruchem.
 • Zachowaj bezpieczną odległość od innych pojazdów oraz naciskaj pedał hamulca odpowiednio wcześnie. Pamiętaj, że w zależności od masy całkowitej pojazdu, podczas szybkiej jazdy droga hamowania wydłuża się nawet o kilkadziesiąt metrów.
 • Pamiętaj, że pomimo starań i podejmowanych działań przez Służby Drogowe w celu zminimalizowania uciążliwości robót, remont wiąże się z utrudnieniami w postaci opóźnień w przejeździe, nowej organizacji ruchu, limitów prędkości. Wjeżdżając na remontowany odcinek drogi pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować się do nowych warunków oraz zasad ruchu drogowego.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chorzów Jak dojadę - Katowice