1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Via Carpatia: Wojewoda wydał ZRID na budowę odcinka S19 – obwodnicy Bielska Podlaskiego

Via Carpatia: Wojewoda wydał ZRID na budowę odcinka S19 – obwodnicy Bielska Podlaskiego

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-08-24
Via Carpatia: Wojewoda wydał ZRID na budowę odcinka S19 – obwodnicy Bielska Podlaskiego
Jest zielone światło do budowy drogi S19 Haćki - Bielsk Podlaski. Mapa: GDDKIA
Budowa drogi ekspresowej S19 w woj. podlaskim staje się faktem. Wykonawca odcinka S19 Haćki – Bielsk Podlaski otrzymał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Fragment będzie stanowił obwodnicę Bielska Podlaskiego. Jest to pierwszy odcinek Via Carpatii w województwie podlaskim, na którym wkrótce będzie można rozpocząć prace budowlane.

Spis treści:

S19 Haćki - Bielsk Podlaski w fazie budowy

Kto buduje i terminy dla S19 Haćki - Bielsk Podlaski

Kiedy Via Carpatia w woj. podlaskim?

Mapa drogi ekspresowej S19 w ciągu trasy Via Carpatia w woj. podlaskim

 

S19 Haćki - Bielsk Podlaski w fazie budowy

- Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na 9 -kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 pomiędzy miejscowością Haćki a Bielskiem Podlaskim. Wydanie ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności określa granice terenu przewidzianego do przejęcia pod budowę drogi i umożliwia rozpoczęcie procedury odszkodowawczej za przejmowane na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach zadania wybudowanych zostanie 9 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 oraz jednojezdniowy odcinek DK66 - łącznik do istniejącej DK19. Nawierzchnia będzie bitumiczna, o nośności 11,5 t/os. Nowy odcinek ekspresowej trasy S19 pozwoli na wyprowadzenie tranzytu poza centrum i będzie stanowił obwodnicę Bielska Podlaskiego. W jego ciągu powstaną dwa węzły drogowe:

 • Bielsk Podlaski Północ – na skrzyżowaniu z istniejącą DK19 (docelowo drogą wojewódzką). W miejscu połączenia przewidziano budowę ronda umożliwiającego powiązanie drogi ekspresowej z istniejącym układem drogowym.

 • Bielsk Podlaski Zachód - na skrzyżowaniu z DK66 w kierunku zachodnim, projektowaną DK66 (planowana obwodnica Bielska Podlaskiego) w kierunku wschodnim oraz na kierunku północnym wlot do Bielska Podlaskiego starodrożem DK66 (przyszła droga wojewódzka).

Kto buduje i terminy dla S19 Haćki - Bielsk Podlaski

Wykonawcą odcinka jest firma Budimex. Umowa w systemie Projektuj i buduj, o wartości 325,9 mln zł, została podpisana 6 września 2021 r. Termin ukończenia prac to II kwartał 2025 r. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.).

Budowa S19 na Podlasiu – odcinki w realizacji, opóźnienie na obwodnicy Białegostoku i Wasilkowa

Kiedy Via Carpatia w woj. podlaskim?

Odcinek Haćki - Bielsk Podlaski jest pierwszym fragmentem S19 na południe od Białegostoku, którego budowa ruszy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Cztery inne odcinki trasy S19 na tym kierunku czekają na decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, są to:

 • S19 Bielsk Podlaski Zachód - Boćki (długość ok. 12,2 km)
 • S19 Boćki - Malewice (ok. 15,9 km)
 • S19 Malewice - Chlebczyn (ok. 25,1 km)
 • S19 obwodnica Bielska Podlaskiego w ciągu DK66 (jedna jezdnia, dł. ok. 6 km., klas GP).

Według harmonogramu odcinki powinny być gotowe z końcem 2025 roku.

Mapa drogi ekspresowej S19 w ciągu trasy Via Carpatia w woj. podlaskim

Mapa drogi ekspresowej S19 w ciągu trasy Via Carpatia w woj. podlaskim

Mapa: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Bielsk Podlaski