W lutym umowa na S12 Piaski – Dorohusk
Około 9,7 mln zł może wynieść opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S12 Piaski - Dorohusk. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma TPF. Zdjęcia: GDDKIA

Oferty złożone przez firmę TPF okazały się najkorzystniejsze w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla dwóch części przyszłej drogi ekspresowej S12 pomiędzy Piaskami a granicą z Ukrainą w Dorohusku. Jeśli nie będzie odwołań to umowa będzie podpisana jeszcze w lutym br.

W przetargu na opracowanie dokumentacji dla S12 Piaski – Dorohusk wpłynęło jedenaście ofert a większość z nich dotyczyła obu części przetargu. Opracowanie koncepcji programowej podzielono na dwie części obejmujące trzy odcinki realizacyjne. Część 1: od końca obwodnicy Piask do węzła Dorohucza (długość ok. 12,9 km) oraz pomiędzy węzłami Dorohucza i Chełm Zachód (ok. 21,7 km). Część 2 to odcinek od w. Chełm Wschód do Dorohuska (ok. 23 km). TPF opracowanie dokumentacji dla cz. 1 wycenił na ponad 5,5 mln zł a w cz. 2 na ponad 4,1 mln zł. Łączny koszt opracowania dokumentacji to blisko 9,7 mln zł.

 

Zadaniem wykonawców koncepcji programowej będzie: wykonanie analizy i prognoz ruchu, opracowań geodezyjnych i kartograficznych dla celów projektowania dróg, a także opracowań geologiczno–inżynierskich, hydrogeologicznych, geotechnicznych i hydrologiczno-hydraulicznych. To pozwoli zaprojektować ostateczny techniczny wariant realizacji drogi ekspresowej S12 Piaski - Dorohusk i przeprowadzić rozpoznanie podłoża gruntowego.

 

Wykonawcy będą mieć na to 23 miesiące od podpisania umowy, a wyniki ich pracy posłużą do opracowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy inwestycji w trybie projektuj i buduj.

 

Jak pobiegnie droga S12 woj. łódzkie – Radom – Puławy?

Początek planowanej drogi ekspresowej S12 zlokalizowany jest na końcu dwujezdniowego odcinka obwodnicy Piask za węzłem Chełm, natomiast koniec przy bramkach przejścia granicznego w Dorohusku od strony polskiej. Droga ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z rezerwą pod trzeci pas. Z opracowania wyłączona jest obwodnica Chełma, która traktowana jest jako odrębne zadanie.

 

Przebieg drogi ekspresowej S12 Piaski – Dorohusk ustalony został decyzją środowiskową i nie podlega zmianie. Mogą pojawić się nowe rozwiązania dotyczące obsługi ruchu lokalnego. Przewidziana jest budowa siedmiu węzłów: Dorohucza, Siedliszcze, Chełm Zachód, Chełm Północ, Chełm Okszów, Chełm Wschód i Dorohusk, a także ośmiu miejsc obsługi podróżnych

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Janki
2019-02-20 06:16
Przekaż, podaj dalej ten wpis: Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
Wzgorze_A12
2019-02-12 20:13
Koncepcja programowa przez 23 mieniące to zbyt długi okres dla nas, dla Polski, ogólnie. Terminy powinny być skrócone. Dobrze jednak, że zaczęło się też coś dziać na terenach Polski centralnej. Wg mnie i mojego "jezdnego" doświadczenia S12 powinna być już projektowana do Bełchatowa a nawet dalej - Polkowic.
Jotgie
2019-02-05 19:49
Niecierpliwie czekam na odcinek Radom - Puławy, bo często korzystam. Przejazd przez Zwoleń często jest horrorem!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: