1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W przygotowaniu nowy most drogowy na Odrze

W przygotowaniu nowy most drogowy na Odrze

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-02-11
W przygotowaniu nowy most drogowy na Odrze
Dopiero za kilka lat stary most na Odrze w Kostrzynie nad Odrą zastąpi nowa przeprawa. Zdjęcia: GDDKIA
Powstanie nowy most na Odrze w ciągu drogi krajowej nr 22 w woj. lubuskim. Będzie to przeprawa na granicy polsko-niemieckiej w Kostrzynie nad Odrą.

We wrześniu 2019 r. podpisana została umowa międzyrządowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Rządem Republiki Federalnej Niemiec w sprawie budowy nowego granicznego obiektu mostowego w rejonie Kostrzyna nad Odrą i Küstrin-Kietz w ciągu DK22. Drogowcy podpisali już umowę z wykonawcą, który zajmie się przygotowaniem Koncepcji programowej na budowę nowego mostu na Odrze.

- Podpisaliśmy umowę z wykonawcą firmą Mosty Katowice Sp. z o.o. na opracowanie Koncepcji programowej na budowę mostu granicznego na rzece Odrze w Kostrzynie nad Odrą. Wartość umowy to blisko 3,5 mln zł. Przewidywany czas realizacji to 46 miesięcy – poinformował lubuski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapa z lokalizacją obecnego mostu przez Odrę w Kostrzynie nad Odrą

Mapa z lokalizacją obecnego mostu w ciągu DK22 w Kostrzynie nad Odrą. Mapa: GDDKIA

 

Strzelce Krajeńskie doczekały się obwodnicy. Pojedziemy szybciej DK22 przez Lubuskie

Chodzi o opracowanie kompleksowej dokumentacji technicznej - Koncepcja programowa wraz z materiałami do decyzji środowiskowej, dla potrzeb uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Jak zaznaczają drogowcy, termin realizacji umowy (46 miesięcy) jest szacunkowy i zależy od daty uzyskania waloru ostateczności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia i okresu trwania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy dokumentacji budowlanej.

Za dwa lata kierowcy pojadą nową autostradą na zachodzie kraju

Decyzję o budowie nowego mostu na Odrze podjęto z uwagi na stan techniczny istniejącego mostu, który umożliwia przejazd jedynie samochodom osobowym. Stary obiekt zostanie rozebrany a w jego miejsce, około 50 metrów dalej powstanie nowy obiekt, po którym będzie możliwy ruch pojazdów o masie do 50 ton i nacisku na oś 11,5 tony.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22 Jak dojadę - Kostrzyn nad Odrą