W razie wakacyjnych korków na autostradzie A1 bramki będą otwierane
W wakacyjne weekendy za darmo na autostradzie A1 Gdańsk - Toruń - szlabany będą otwarte gdy czas oczekiwania na bramkach przekroczy 25 min. Zdjęcia: GTC

Otwarcie bramek i tym samym zwolnienie z opłat za przejazd na autostradzie A1 Gdańsk – Toruń w weekendy wakacyjne i dni wolne od pracy (tj. 15 sierpnia) przewiduje resort transportu. Wszystko po to by uniknąć gigantycznych korków w czasie wakacyjnych „zmian turnusów”.

Kierowcy w wybranych godzinach wakacyjnych weekendów nie zapłacą za przejazd autostradą A1 na odcinku od Torunia do Gdańska. Chodzi o dni wolne obłożone największym ruchem, gdy dochodzi do powstawania korków tj. od 22 czerwca do 2 września. Szlabany będą podnoszone na pół godziny jeśli czas oczekiwania na bramkach autostradowych przekroczy 25 minut. Jeśli korek będzie większy, bramki będą otwarte 45 minut. Taki procedura ma obowiązywać od godziny 16 w piątek do godziny 22 w niedzielę – poinformował Dziennik Gazetę Prawną rzecznik ministerstwa infrastruktury.

Ile wynoszą opłaty na autostradzie A1

- Szlabany będą podnoszone na pół godziny, gdy średni czas na uiszczenie opłaty w Nowej Wsi koło Torunia lub w Rusocinie przed Gdańskiem przekroczy 25 min" – czytamy w "DGP". Jeśli zatory będą dłuższe, bramki mogą być otwierane nawet na 45 minut.

Ponadto, w pozostałe dni, aby ruch był płynniejszy, opłaty za przejazd 150 km odcinkiem będą wynosiły 30 zł zamiast 29,90 zł. Wzorem lat ubiegłych, zaokrąglenie opłaty pozwoli na uproszczenie procedur opłaty i usprawni ruch na bramkach.

Opłaty na autostradach w Polsce

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: