1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W ten weekend olbrzymie utrudnienia na autostradzie A4 w woj. opolskim i na węźle Gliwice

W ten weekend olbrzymie utrudnienia na autostradzie A4 w woj. opolskim i na węźle Gliwice

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-12-02
W ten weekend olbrzymie utrudnienia na autostradzie A4 w woj. opolskim i na węźle Gliwice
W piątek kolejne części maszyny do drążenia tunelu na S19 wyruszają na drogi woj. opolskiego. Utrudnienia na A4 3-5.12.2022 r. Zdjęcia: GDDKIA
W najbliższy weekend (2-4.12.2022 r.) kierowcy muszą liczyć się z olbrzymimi utrudnieniami na opolskiej autostradzie A4. Kolejne duże elementy maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine) rozpoczynają swoją drogową podróż. W nocy z 2 na 3 grudnia wyruszą w trasę na plac budowy tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica (woj. podkarpackie). W sobotę i niedzielę w nocy transport będzie jechał autostradą A4.

Transport maszyny TBM - plan przejazdu przez woj. opolskie – utrudnienia na autostradzie A4:

Utrudnienia na DW423 i DW424 - noc z 2 na 3 grudnia (piątek/sobota)  

Kolumna pojazdów wyjedzie z Portu Famet w piątek (2 grudnia) o godz. 22:00 i poruszać się będzie ul. Berylową i Oświęcimską. Kolejno drogą wojewódzką nr 423 (DW423) konwój przejedzie przez miejscowości Przywory i Chorula oraz dalej DW424 w kierunku wjazdu na autostradę A4 w okolicach węzła Krapkowice. Dzienny postój zaplanowano na tymczasowej drodze dojazdowej.

Na tym odcinku transport będzie się poruszał między godziną 22:00 a 2:00 z niewielką prędkością całą szerokością jezdni, zajmując dwa pasy ruchu.

Utrudnienia na A4 - noc z 3 na 4 grudnia (sobota/niedziela)

W sobotę (3 grudnia) o godz. 22:00 kolumna pojazdów wjedzie na autostradę A4 na wysokości węzła Krapkowice. W tym czasie autostrada A4 (km 249) zostanie zamknięta pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice w obu kierunkach na ok. godzinę. Bieżące informacje o utrudnieniach będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści ze wskazaniem węzłów, na których można będzie zjechać na drogi alternatywne.

Od godzin popołudniowych, w sobotę (3 grudnia), wystąpią na tym odcinku (km 249) utrudnienia związane z demontażem barier ochronnych w pasie rozdziału. W kierunku Katowic i Wrocławia nastąpi zwężenie lewego pasa ruchu - kierowcy będą mogli się poruszać prawym pasem. Taka zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do wczesnych godzin porannych w niedzielę (4 grudnia).

Na wysokości Góry św. Anny (około godz. 00:30) zaplanowano 45-minutowy postój konwoju. Około godziny 3:00 (4 grudnia) konwój z elementami maszyny TBM wjedzie na teren województwa śląskiego, gdzie postój dzienny zaplanowano na parkingu za PPO Żernica.

Na odcinku woj. opolskiego w ciągu autostrady A4 transport będzie się poruszał między godziną 22:00 a 3:00 rano z niewielką prędkością, całą szerokością jezdni.

Utrudniena na autostradzie A4 i węźle w Gliwicach: noc z 4 na 5 grudnia (niedziela/poniedziałek)

W niedzielę (4 grudnia) około godziny 22:00 transport rusza dalej i będzie trwał aż do dotarcia do następnego miejsca postoju wyznaczonego na MOP Woźniki, co planowane jest w godzinach porannych 5 grudnia (poniedziałek). Z przejazdem po tym odcinku wiążą się największe utrudnienia w województwie śląskim. Kolumna transportowa bowiem przejedzie przez największy w Polsce węzeł autostradowy na połączeniu A4 i A1 w Gliwicach.

Już 1 grudnia (czwartek) została wyłączona z ruchu łącznica węzła Sośnica Gliwice na relacji A4 z kierunku Wrocławia w kierunku A1 do Łodzi. Jej wyłączenie z ruchu spowodowane jest koniecznością demontażu kolidującej z transportem infrastruktury autostrady, między innymi jej oświetlenia. Objazd wyznaczono łącznicami węzła w kierunku Gliwice a dalej w kierunku Łodzi. Usunięcie tej zmiany organizacji ruchu nastąpi 6 grudnia (wtorek).

- Tak jak przy pierwszym przejeździe trasy konwój będzie posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych – przypominają drogowcy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Krapkowice Jak dojadę - Opole