1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W ten weekend utrudnienia na A4 oraz A8 pod Wrocławiem

W ten weekend utrudnienia na A4 oraz A8 pod Wrocławiem

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-03
W ten weekend utrudnienia na A4 oraz A8 pod Wrocławiem
Utrudnienia na A4 Kąty Wrocławskie - Pietrzykowice i na A8 Wrocław Stadion - Wrocław Północ. Zdjęcia: GDDKIA
W ten weekend kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami na autostradach A4 oraz A8 pod Wrocławiem. Drogowcy zaplanowali montaż i demontaż bramownic, co będzie wiązało się z ograniczeniami w ruchu.

Roboty drogowe na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie a Pietrzykowice oraz na A8 pomiędzy węzłami Wrocław Stadion a Wrocław Północ ruszyły jeszcze w piątek (2 lutego) i potrwają do niedzieli 4 lutego.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Prace prowadzone są w godzinach pomiędzy 8 a 16. W piątek roboty realizowano na A4 na jezdni w kierunku Zgorzelca, w sobotę na A4 na jezdni w kierunku Wrocławia, natomiast na A8 na jezdni w kierunku Kudowy Zdrój.

- Na czas prowadzenia prac na A4 i A8 wyłączane z ruchu będą poszczególne pasy ruchu w zależności od postępu prac. Mogą też występować chwilowe wstrzymania ruchu na obu jezdniach jednocześnie – przestrzegają drogowcy.

GDDKIA zdecydowała, A4 Wrocław – Legnica będzie rozbudowana w obecnym śladzie

Prace na A4 są związane z montażem bramownicy wraz z tablicami zmiennej treści oraz pozostałym osprzętem (m.in. kamery), natomiast na A8 z demontażem bramownicy. Przypominamy, ze konstrukcja wsporcza bramownicy nad A4 została uszkodzona w czerwcu 2023 r., wskutek zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Kąty Wrocławskie Jak dojadę - Wrocław