1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa. Na Chełmżyńskiej powstanie wiadukt nad torami, tunele w Rembertowie i Wesołej

Warszawa. Na Chełmżyńskiej powstanie wiadukt nad torami, tunele w Rembertowie i Wesołej

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, MI
  3. 2024-04-10
Warszawa. Na Chełmżyńskiej powstanie wiadukt nad torami, tunele w Rembertowie i Wesołej
Ulica Chełmżyńska w Warszawie. Zdjęcia: SZRM Warszawa
Nowe bezkolizyjne skrzyżowania powstaną w warszawskich dzielnicach Rembertów i Wesoła, przez które przebiega linia kolejowa z Warszawy do Mińska Mazowieckiego. Obiekty zapewnią większe bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Tunele powstaną w Rembertowie i Wesołej a wiadukt w ciągu ulicy Chełmżyńskiej. Usprawnią one komunikację dla mieszkańców i kierowców, którzy nie będą musieli oczekiwać na przejazd przed zamkniętymi rogatkami.

Wiadukt w ciągu ulicy Chełmżyńskiej to jedna z najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych inwestycji komunikacyjnych w Rembertowie. Wiadukt usprawni ruch w dzielnicy – umożliwi przejazd nad ulicami Chłopickiego i Strażacką oraz linią kolejową nr 2: Warszawa Zachodnia-Terespol.

Wschodnia Obwodnica Warszawy. S17 Warszawa Wschód – Drewnica dalej bez rozstrzygnięcia

PKP Polskie Linie Kolejowe SA wraz z miastem st. Warszawa podpisały 3 kwietnia 2024 r. umowę z wykonawcą budowy wiaduktu drogowego nad torami na ul. Chełmżyńskiej. Wartość umowy na budowę wiaduktu drogowego nad torami w ciągu ul. Chełmżyńskiej to 68,5 mln zł.

Na wiadukcie drogowym w ciągu ul. Chełmżyńskiej powstanie jezdnia z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach obiektu znajdzie się chodnik, a po jednej dodatkowo ścieżka rowerowa. Przy wiadukcie wybudowane będą pochylnie i schody oraz windy ułatwiające dostęp dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wiadukt będzie częścią nowej drogi, która znajdzie się między skrzyżowaniem ulic Chełmżyńskiej i Stelmachów. Długość wiaduktu nad torami będzie wynosiła ok. 140 metrów. Nowy obiekt zastąpi funkcjonujący obecnie na ul. Chełmżyńskiej przejazd kolejowo-drogowy. Przewidziany czas realizacji inwestycji to 20 miesięcy.

Budowa przewiązki na S2-S17 obwodnicy Warszawy. Kierowcy uwaga na utrudnienia!

Przybliża się też budowa bezkolizyjnych skrzyżowań w Rembertowie i Wesołej. Na ul. Marsa, w miejscu obecnego przejazdu kolejowo-drogowego, wybudowany zostanie tunel drogowy wraz z przejściem podziemnym dla pieszych. PKP PLK SA wraz z miastem Warszawa podpisały umowę, która ustala zasady współpracy i finansowania inwestycji.

PKP PLK dla inwestycji na ul. Marsa w Rembertowie opracowały wcześniej studium wykonalności oraz pozyskały decyzję środowiskową. Miasto st. Warszawa pozyskało zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przez miasto st. Warszawa przetargu na znalezienie wykonawcy robót. Wszczęcie postępowania przetargowego zaplanowano w III kw. tego roku. Przewidziany czas realizacji inwestycji to 30 miesięcy.

W tunelu o długości 140 metrów przebiegać będzie droga z dwoma pasami ruchu dla samochodów. Po jednej stronie jezdni zaplanowano chodnik z drogą rowerową oraz wyjścia prowadzące na perony przystanku kolejowego Warszawa Rembertów oraz pobliskiego przystanku autobusowego. Dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zapewnią windy. Aby usprawnić ruch pieszy w czasie realizacji tunelu zbudowane zostanie przejście podziemne od strony wschodniej. Przebudowany zostanie pobliski układ drogowy, który zostanie dowiązany do planowanego tunelu.

W marcu br. PKP PLK wraz z miastem Warszawa podpisały podobną umowę realizacyjną ustalającą zasady współpracy i finansowania inwestycji w Wesołej. Powstanie tam tunel pod torami na ul. 1 Praskiego Pułku WP. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przez miasto st. Warszawa przetargu na znalezienie wykonawcy robót. Wszczęcie postępowania przetargowego zaplanowano w II kw. tego roku. Przewidziany czas realizacji inwestycji to 24 miesiące.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa