We wrześniu otwarcie zachodniej obwodnicy Olsztyna
W Olsztynie powstaje nowa obwodnica. Jej zachodni odcinek w ciągu DK16 będzie gotowy we wrześniu br. Trasą od południa w ciągu S51 pojedziemy w 2019 r. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 będzie gotowa po wakacjach. To 10 kilometrowy odcinek omijający miasto od zachodu. Na południowy fragment w ciągu drogi ekspresowej S51 poczekamy do 2019 roku.

Obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 16 zaprojektowano jako zachodnie obejście Olsztyna. Odcinek o długości 10 kilometrów będzie miał prawie w całości dwie dwupasmowe jezdnie. Trasa będzie przebiegać przez okolice miejscowości Gronity i Naterki, a następnie przez miejscowość Tomaszkowo, aż do drogi krajowej nr 51. Na jej budowę UE dołoży prawie 368 milionów złotych. Całe przedsięwzięcie wyniesie ponad 473 miliony złotych. Odcinek buduje firma Intercor z Zawiercia.

Poza obwodnicą budowany jest także węzeł „Olsztyn Południe” na przecięciu obwodnicy z drogą krajową nr 51, rondo na początku obwodnicy oraz infrastruktura towarzysząca (ekrany akustyczne, chodniki, przejścia dla zwierząt czy system odprowadzania wód deszczowych).

 

Budowa południowej obwodnicy Olsztyna w ciagu drogi ekspresowej S51

Budowa południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Zdjęcia: GDDKIA

Cała obwodnica Olsztyna przebiegać będzie w ciągu drogi krajowej 16 oraz drogi ekspresowej S51. Budowa południowego odcinka w ciągu drogi S51 zakończy się w 2019 roku. Budowana obwodnica południowa będzie biegła od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Dzięki kompletnej obwodnicy Olsztyna droga krajowa nr 51 zostanie powiązana z drogą krajową nr 16 oraz pośrednio skomunikowana z drogą ekspresową S7.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Kevin
2018-11-02 12:59
Jest Listopad a obwodnic nadal nie ma
REK
2018-09-16 15:15
Kolejne kłamstwa dotyczące terminu zakończenia budowy zadania pierwszego. Południowa część miała być oddana do użytku w czerwcu 2018 r. Wyrażono zgodę na przedłużenie do końca sierpnia a jest już 16 września i nic się nie dzieje. Przestańcie wreszcie kłamać!!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: