1. Strona główna
  2. Informacje
  3. We wtorek rano kierowcy pojadą wyremontowaną jezdnią S86 w kierunku Katowic

We wtorek rano kierowcy pojadą wyremontowaną jezdnią S86 w kierunku Katowic

  1. M.K.
  2. conadrogach.pl, GDDKIA
  3. 2022-11-14
We wtorek rano kierowcy pojadą wyremontowaną jezdnią S86 w kierunku Katowic
Dobra wiadomość dla kierowców! Remont drogi S86 już na ostatniej prostej. Zdjęcia: GDDKIA
Remont drogi S86 powoli dobiega końca... Już we wtorek rano (15.11.2022) kierowcy skorzystają z wyremontowanej jezdni trasy S86 w kierunku Katowic. - Jesteśmy na końcowym etapie remontu jezdni drogi S86 relacji Katowice - Sosnowiec. Udostępnienie drugiej jezdni powinno nastąpić 24 listopada - informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

We wtorek rano (15.11.2022) kierowcy skorzystają z wyremontowanej jezdni S86 i przejadą bez żadnych utrudnień w kierunku Katowic. Wprowadzanie docelowej organizacji ruchu na jezdni w kierunku Katowic rozpocznie się w nocy z 14 na 15 listopada. 

Na końcowym etapie remontu jest też jezdnia drogi ekspresowej S86 relacji Katowice - Sosnowiec. Prace jeszcze trwają ze względu na wystąpienie w okresie remontu dni z opadami atmosferycznymi, które uniemożliwiły realizację robót asfaltowych. Do 16 listopada (środa) wykonawca będzie układał warstwę ścieralną nawierzchni. Następnie przystąpi do wykonania dylatacji asfaltowych obiektów inżynierskich. Te prace powinny zakończyć się do 19 listopada (sobota). Do wykonania pozostanie już tylko odtworzenie oznakowania poziomego i przywrócenie docelowej organizacji ruchu.

Udostępnienie drugiej jezdni S86 powinno nastąpić 24 listopada.

Remont tego 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S86 rozpoczął się 26 października br.  - Jednym z głównych powodów remontu tej drogi był niezadowalający stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni.  Nowa nawierzchnia powinna zagwarantować bezawaryjne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się po tej drodze przez kolejnych kilkanaście lat. Wcześniej zabiegi remontowe na S86 wykonywane były w latach 2008 i 2009 - tłumaczą drogowcy. Wartość tej inwestycji to 24 mln zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S86 Jak dojadę - Katowice Jak dojadę - Sosnowiec