Weekendowe korki na A1. Stoimy na bramkach koło Torunia i Gdańska
W wakacyjne weekendy rośnie ruch na autostradzie A1 Toruń - Gdańsk. Korkują się bramki poboru opłat. Utrudnienia są też w woj. łódzkim i śląskim, gdzie trwa budowa nowej trasy A1. Zdjęcia: GDDKIA

Uwaga kierowcy, duże korki na bramkach poboru opłat na autostradzie A1 Toruń - Gdańsk. To efekt zwiększonego ruchu w wakacyjne weekendy. W sobotę korki tworzą się w kierunku Gdańska, w niedzielę w kierunku Torunia. Z utrudnieniami jedziemy też A1 i DK1 w woj. śląskim i łódzkim, gdzie trwa budowa nowych odcinków.

Od rana kierowcy stoją w korkach na bramkach autostrady A1 Toruń – Gdańsk. - Czas oczekiwania wynosi obecnie powyżej 15 minut na PPO Nowa Wieś – wjazd na A1 koło Torunia i PPO Rusocin – zjazd z A1 koło Pruszcza Gdańskiego – informuje koncesjonariusz autostrady A1.

Opłaty za przejazd autostradą A1

Weekendowa zmiana turnusów nad Bałtykiem zawsze wiąże się z zatorami w miejscach poboru opłat. Turystom wybierającym się w sierpniu nad morze radzimy sprawdzić godziny największego natężenia ruchu na bramkach AmberOne Autostrady A1:

 

Największy ruch na bramkach autostrady a1 w sierpniuSzacowane dni i godziny największego ruchu na bramkach autostrady A1 w sierpniu. Źródło: AmberOne Autostrada A1

Korki na A1 Tuszyn - Piotrków Trybunalski

Korkują się również fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim. Na 17,5 kilometrowym odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski trwa rozbudowa autostrady A1. Ruch w kierunku Katowic i Gdańska odbywa się jezdnią lewą, dwoma pasami w kierunku Katowic i jednym pasem w kierunku Gdańska, roboty odbywają się na jezdni prawej.

Natomiast na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zablokowany jest pas lewy łącznicy relacji Katowice -Warszawa oraz Warszawa - Katowice. Ruch odbywa się pasem prawym na łącznicy w. Piotrków Trybunalski Zachód w relacji Katowice -Warszawa oraz Warszawa - Katowice z ograniczeniem prędkości do 60km/h.

Utrudnienia i zatory na drodze krajowej nr 1 w związku z budową autostrady w woj. łódzkim i ślaskim:

woj. łódzkie

  • DK1 Kamieńsk - Radomsko 423,7 km na odc. 16,7 km . Ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią w kierunku Katowic - dwa pasy ruchu dla jadących w stronę Katowic i jeden dla jadących w kierunku Gdańska. Ograniczenie prędkości do 60 km/h. 

  • Radomsko - granica województwa łódzkiego 439,9 km na odc. 7,5 km. Jezdnia wschodnia (w kierunku Gdańska) całkowicie zablokowana. Ruch odbywa się po jezdni zachodniej w układzie 2+1 (2 pasy w kierunku Katowic, 1 pas w kierunku Gdańska). Skrzyżowanie z drogą DK42 pozostaje bez zmian. Wprowadzono dodatkowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w miejscowości Szczepocice.

Prace w związku z budową autostrady A1

Postępuje budowa autostrady A1 na trasie Tuszyn - Pyrzowice. Zdjecia: GDDKIA

woj. śląskie

  • m. Łochynia - gr. woj. śląskiego/łódzkiego 447,4 km na odc. 11,5 km. Roboty przygotowawcze prowadzone na obu jezdniach. Ruch odbywa się dwoma pasami zawężonymi do szer. 3 m, z wykorzystaniem pasa awaryjnego.

  • m. Kościelec - m. Łochynia 458,9 km na odc. 5,0 km. Jezdnia prawa (kierunek Katowice) wyłączona z ruchu. Ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią lewą (wschodnią) w układzie 2+1 : 2 pasy w kierunku Łodzi, 1 pas w kierunku Katowic.

  • m. Kościelec - m. Rząsawa 463,9 km na odc. 2,5 km. Wyłączona z ruchu jezdnia w kierunku na Warszawę. Ruch odbywa się dwukierunkowo na jezdni w kierunku na Częstochowę. 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: