Węzeł Olsztyn Południe na S51 z kompletem łącznic. Cała obwodnica w czerwcu
Węzeł Olsztyn Południe w ciągu drogi ekspresowej S51 - południowej obwodnicy Olsztyna. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich łącznic na węźle Olsztyn Południe w ciągu drogi ekspresowej S51 – obwodnicy Olsztyna. Na całą obwodnicę poczekamy do czerwca.

Jeszcze przed świętami uruchomiono łącznice (L05a i L05b) na węźle Olsztyn Południe. To ostatni fragment węzła, który był w budowie. Dzięki zakończeniu budowy łącznic kierowcy mogą zjeżdżać z obwodnicy Olsztyna w stronę Olsztynka bez konieczności objeżdżania całego węzła. Łącznica pozwalająca na zjazd z S51 w kierunku Mrągowa pozostanie zamknięta do czasu zakończenia budowy całej obwodnicy.

 Mapa węzła Olsztyn Południe na skrzyżowaniu DK16 i S51

Mapa węzła Olsztyn Południe na skrzyżowaniu DK16 i S51. Mapa: GDDKIA

10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe został otwarty 6 grudnia 2018 r. Wyjątkiem był tu węzeł Olsztyn Południe, na którym dokończenia wymagały dwie łącznice. Nie zostały one zbudowane ze względu na to, że kolidowały z postawioną wcześniej w tym miejscu wytwórnią mas bitumicznych. Dopiero po jej rozbiórce można było zająć się przygotowaniem nasypu. Oddanie tej łącznicy do użytku zakończyło budowę węzła Olsztyn Południe i tym samym zachodniego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna.

Budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu S51 potrwa do czerwca

Budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu S51 potrwa do połowy czerwca. Zdjecia: GDDKIA

 

Ku końcowi zbliża się budowa odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51 o długości 16 km. Kolejne fragmenty tej drogi są sukcesywnie udostępniane kierowcom. - Po koniec grudnia 2018 r. uruchomiliśmy węzeł Olsztyn Wschód wraz z ok. 2 km drogi S16 wiodącej od tego węzła do Wójtowa. 1 lutego br. otworzyliśmy kolejny odcinek obwodnicy: Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty o dł. ok. 9 km – przypominają drogowcy. Planowane zakończenie całego odcinka obwodnicy w ciągu S51 wraz z węzłem Olsztyn Pieczewo przewidziane jest do 15 czerwca 2019 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

elPolako
2019-05-15 11:51
Super

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: