1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Węzły na autostradzie A4 w Katowicach i Chorzowie z nowa nawierzchnią

Węzły na autostradzie A4 w Katowicach i Chorzowie z nowa nawierzchnią

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2015-09-15
Węzły na autostradzie A4 w Katowicach i Chorzowie z nowa nawierzchnią
Węzły autostradowe A4 w Katowicach i Chorzowie z nową nawierzchnią. Zdjęcia: GDDKiA
Zakończył się ostatni etap wymiany nawierzchni na węzłach Bocheńskiego i Witosa w Katowicach. Tym samym dobiegł końca remont nawierzchni węzłów autostrady A4 w tym roku. W ramach tego zadania zastała wymieniona również nawierzchnia na węźle Batory w Chorzowie.

Prace remontowe zostały zakończone 26 godzin przed założonym harmonogramem, który przewidywał wykonanie remontu w ciągu 240 godzin. Aby zminimalizować czas utrudnień zadanie podzielono na etapy a prace prowadzone były nieprzerwanie 24 godziny na dobę.

- Po ponad 10 latach bezawaryjnego funkcjonowania, jezdnie węzłów doczekały się nowej, spełniającej wszelkie parametry i normy, bezpiecznej nawierzchni. Wraz z nawierzchnią odtworzono również oznakowanie poziome – podkreślają drogowcy.

W trakcie remontu zostało sfrezowane około 44 tysiące m2 nawierzchni. W jej miejsce wbudowano około 2,2 tysiące m3 odpornej na ścieranie i koleinowanie nawierzchni SMA. Powierzchnia odtworzonego oznakowania poziomego wyniosła ponad 2,2 tysiące m2. Łącznie w ramach remontu wymienione zostało ponad 6 km nawierzchni. Równocześnie pracowały 4 frezarki o szerokości frezowania 2 m oraz 4 grupy bitumiczne, z których każda dysponowała rozkładarką mas. Do transportu materiałów wykorzystano ponad 50 wywrotek.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chorzów Jak dojadę - Katowice