1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Jest przetarg na ostatni odcinek przez Wysoką

Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Jest przetarg na ostatni odcinek przez Wysoką

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-01-08
Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Jest przetarg na ostatni odcinek przez Wysoką
Wschodnia Obwodnica Wrocławia zostanie dokończona. W przetargu 3,5 km trasy przez Wysoką. Mapa: DSDIK
Po latach oczekiwań Wschodnia Obwodnica Wrocławia będzie dokończona. Dolnośląscy drogowcy czekają na oferty od firm zainteresowanych budową ostatniego fragmentu trasy - 3,5 km odcinka przez Wysoką. Odcinek na południu Wrocławia połączy al. Karkonoską (DK5) z nowym rondem na ul. Grota-Roweckiego. Kiedy zakończy się budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDIK) ogłosiła przetarg na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Chodzi o ponad 3,5-kilometrowy odcinek na południu Wrocławia, który połączy al. Karkonoską (DK5) z wybudowanym już rondem na ul. Grota-Roweckiego. Ostatni odcinek przetnie miejscowość Wysoka, dlatego latami mieszkańcy protestowali i blokowali budowę drogi. Zadanie posiada decyzję środowiskową, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Aleja Wielkiej Wyspy we Wrocławiu otwarta

Nowy odcinek będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z wyjątkiem okolic Wysokiej, szerokie pobocze i ścieżkę rowerową. Odcinek przetnie rzekę Ślęza (zaplanowano budowę mostu) i tory kolejowe (powstanie wiadukt).

Mapa przebiegu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odc. od ul. Grota-Roweckiego do ul. Karkonoskiej

Mapa przebiegu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odc. od Grota Roweckiego do Karkonoskiej

Mapa: wroclaw.pl

- Oferty firm, które wystartują w przetargu poznamy 6 lutego. Wykonawca będzie miał 60 miesięcy na wykonanie zadania. Istotne jest, kiedy zostanie podpisana z nim umowa. Przy tak dużym przetargu, którego wartość szacowana jest na 200 mln zł, wykonawcy mogą walczyć o zlecenie, odwoływać się od decyzji do sądu itp. To może istotnie wydłużyć cały proces. Jeśli jednak uda się zawrzeć kontrakt z wykonawcą do połowy roku, a prace potoczą się zgodnie z harmonogramem, to obwodnica będzie gotowa do końca 2026 roku – zapowiada wrocławski magistrat.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia zostanie dokończona. W przetargu 3,5 km trasy przez WysokąWschodnia Obwodnica Wrocławia zostanie dokończona. W przetargu 3,5 km trasy przez Wysoką

Mapa: DSDIK

Budowa drogi wojewódzkiej od węzła autostrady A4 Bielany Wrocławskie (ul. Karkonoska) do skrzyżowania z ul. Grota – Roweckiego jest bardzo ważnym etapem inwestycji. Odcinek odciąży z ruchu zakorkowane południowe dzielnice miasta: Ołtaszyn i Wojszyce. Teraz ruch ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia kończy się na rondzie Grota Roweckiego, co bardzo korkuje tą część miasta.

Trzy odcinki drogi S8 Wrocław – Kłodzko w rękach wykonawców

Obecnie kierowcy mogą korzystać ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku od Grota-Roweckiego, przez Żerniki Wrocławskie (na południe od Wojszyc, Jagodna i Brochowa), Świętą Katarzynę (tuż za Bieńkowicami) i Siechnice, dalej przez Blizanowice, Łany, Wojnów do Długołęki do Łącznika Długołęka (dojazd do A8 i S8 a także drogi DW368 do Oleśnicy).

Wschodnia Obwodnica Wrocławia - odcinek na północy

Wschodnia Obwodnica Wrocławia - odcinek na północy

Zdjęcia: conadrogach.pl

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 372 Jak dojadę - Wrocław