1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zakopianka. Gaj – duże utrudnienia, ruch po jednym pasie DK7

Zakopianka. Gaj – duże utrudnienia, ruch po jednym pasie DK7

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-10
Zakopianka. Gaj – duże utrudnienia, ruch po jednym pasie DK7
Montaż wiaduktu na Zakopiance w Gaju oznacza duże utrudnienia w ruchu dla kierowców. Zdjęcia: GDDKIA
Trwa kolejny etap budowy węzła drogowego w Gaju. W związku z budową wiaduktu zamykane są jezdnie Zakopianki. Od poniedziałku (13 listopada) kierowców czekają kolejne utrudnienia. Ruch na DK7 w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią lewą.

Drogowcy kontynuują montaż wiaduktu w miejscowości Gaj nad Zakopianka (DK7). Występują duże utrudnienia w ruchu. W piątek 10 listopada na ok. półtorej godziny zamknięty zostanie jeden pas Zakopianki. W weekend kierowcy odetchną, bo znikną obowiązujące od poniedziałku utrudnienia – zamknięcie lewej jezdni. Kolejny etap prac ruszy w poniedziałek.

- Od poniedziałku (13.11.2023) od godziny 5.00 planowane jest zamknięcie prawej jezdni DK7 (Zakopianki) w kierunku do Myślenic i przeniesienie ruchu na jezdnię lewą z wykorzystaniem tymczasowych przejazdów w pasie dzielącym. Ruch odbywać się będzie po jednym pasie w każdym kierunku na lewej jezdni DK7. Utrudnienia potrwają 4 dni od 5.00 w (poniedziałek 13.11) do 18.00 (czwartek 16.11) – poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Aktualne utrudnienia na DK7

Nowy węzeł na Zakopiance w Gaju

Budowany nowy węzeł drogowy na Zakopiance w Gaju zastąpi niebezpieczne skrzyżowanie. Jednym z największych wyzwań jest budowa wiaduktu nad obecną DK7. Nowy wiadukt będzie miał ok. 122 m długości a w jego ciągu powstaną chodniki dla pieszych umożliwiającym bezkolizyjne przemieszczanie się nad Zakopianką w okolicy ulic Zadziele i Widokowa w Gaju. Ponadto wybudowane zostaną pasy włączania wzdłuż DK7 w kierunku Krakowa i Myślenic. Przebudowana będą istniejące sieci towarzyszące.

Budowa nowego węzła wyniesie prawie 32 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: EUROVIA Polska (lider) oraz Nowak-Mosty (partner). Prace trwają od października 2022 r.

Jakie inwestycje na obecnej Zakopiance?

By poprawić przepustowość, bezpieczeństwo, ułatwić zjazdy i wjazdy na obecnej Zakopiance powstaną nowe węzły i kładki dla pieszych. Inwestycje poprawią przepustowość Zakopianki w jej newralgicznych miejscach, zwiększą bezpieczeństwo pieszych i kierowców. To łącznie siedem dużych inwestycji, które aktualnie są na różnym etapie prac.

Zakopianka. Te inwestycje mają poprawić podróż na DK7 Kraków – Myślenice

Jakie inwestycje na obecnej Zakopiance?

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7