Zanim pojedziemy obwodnicą Olsztyna korzystamy z objazdów
Kończy się budowa obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16. Kierowcy będą musieli jednak do połowy sierpnia korzystać z objazdu przez Wójtowo. Zdjęcia: GDDKIA

W związku z budową obwodnicy Olsztyna zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 16 w związku z budową obwodnicy Olsztyna. Kierowcy pojadą objazdem, tak by wykonawca mógł realizować ostatnie prace.

19 czerwca (wtorek) wykonawca drugiego odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16 z uwagi na konieczność prowadzenia dalszych prac na trasie głównej w okolicach Wójtowa, planuje zmienić organizację ruchu na DK16. Polegać będzie ona na przełożeniu ruchu z istniejącej obecnie trasy DK16 na objazd przez miejscowość Wójtowo. Tymczasowy objazd ma obowiązywać do 12 sierpnia 2018 r.

Aktualne utrudnienia na drodze krajowej nr 16

 

Budowa obwodnicy Olsztyna w ciagu drogi krajowej nr 16

Budowa obwodnicy Olsztyna w ciagu drogi krajowej nr 16. Zdjecia: GDDKIA

Wykonawcą odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości 10 km (Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe) jest konsorcjum firm INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia oraz MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Konsorcjum realizuje drogę za 387,5 mln zł.

Odcinek obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości 10 km będzie drogą klasy GP. Będzie stanowić obejście miasta od przyszłego węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe. Droga zlokalizowana na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda ominie miasto od południowego zachodu. Przebiegać będzie od drogi nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi nr 51.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach tego zadania, na przecięciu obwodnicy z drogą nr 51 zostanie wybudowany węzeł Olsztyn Południe.

W budowie pozostaje równiez Południowa Obwodnica Olsztyna w ciagu drogi Ekspresowej S51 o długości 14,7 km (Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód). Prace realizuje firma Budimex.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: