1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Znowu jedną jezdnią na A6 obwodnicy Szczecina

Znowu jedną jezdnią na A6 obwodnicy Szczecina

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-09-03
Znowu jedną jezdnią na A6 obwodnicy Szczecina
Utrudnienia na autostradzie A6, obwodnicy Szczecina. Jeździmy jedną jezdnią. Zdjęcia: GDDKIA
Na odcinku autostrady A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica (obwodnica Szczecina) jedziemy od dzisiaj jedną jezdnią. Utrudnienie spowodowane jest dokończeniem budowy przejścia dla zwierząt przez nowego wykonawcę. Utrudnienia potrwają ok. 2 miesiące.

Obecne utrudnienia w ruchu na autostradzie A6 spowodowane są koniecznością dokończenia budowy przejścia dla zwierząt na zachód od węzła Rzęśnica. Roboty po poprzednim wykonawcy kończy firma Budimex, w zakresie jej prac jest również wykonanie ogrodzenia drogi.

- Zasadniczy element dokończenia przebudowy A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica został zakończony w czerwcu, wówczas kierowcy pojechali dwoma przebudowanymi jezdniami. W sierpniu podpisaliśmy umowę na dokończenie budowy przejścia dla zwierząt dla dużych zwierząt nad autostradą A6 wraz z ogrodzeniem drogi. Roboty rozpoczęły się w połowie sierpnia, ale ze względu na wzmożony ruch wakacyjny utrudnienia w ruchu nie były wprowadzane. Teraz jednak kolejne roboty wymuszają zamknięcie jednej z jezdni – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrudnienia potrwają do dwóch miesięcy, przy czym w miarę postępu prac organizacja ruchu będzie ulegała zmianom. W pierwszym etapie została zamknięta jezdnia w kierunku na Świnoujście. Ruch odbywa się jezdnią w kierunku na Szczecin.

Do końca tego roku budowa przejścia wraz z ogrodzeniem autostrady ma się zakończyć. Wówczas nie będzie już ograniczenia prędkości na tym odcinku A6.

A6 Szczecin Kijewo w budowie. Zamknięty pas w kierunku Kołbaskowa


Odcinek obwodnicy Szczecina, A6 Szczecin Rzęśnica - Dąbie w przebudowie
Odcinek obwodnicy Szczecina, A6 Szczecin Rzęśnica - Dąbie w przebudowie. Zdjęcia: GDDKIA

Autostrada A6 ma około 30 km długości i prowadzi od zachodniej granicy w Kołbaskowie do węzła Rzęśnica w Szczecinie. Jej kontynuacją jest droga ekspresowa S3. Autostrada docelowo połaczy się z drogami S6 i S10.

Nowy odcinek S6 – Zachodnia Obwodnica Szczecina w przygotowaniu

W ostatnich latach autostrada A6 zosatła przebudowana niemal na całym swym przebiegu. Węzeł Szczecin Dąbie (Tczewska) powstał w 2014 roku i umożliwia zjazd do wschodnich dzielnic Szczecina. W przebudowie jest obecnie ostatni odcinek z betonowych płyt prowadzacy od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica, gdzie autostrada kończy swój bieg. Węzeł Rzęśnica zostanie przebudowany w ramach realizacji odcinka Miękowo - Rzęśnica drogi ekspresowej S3.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6