Autostrada A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce - mapa przebiegu trasy
Mapa przebiegu odcinka autostrady A2 od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do Siedlce. Mapa: GDDKIA

Odcinek autostrady A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce ma najbardziej zaawansowane prace spośród trzech fragmentów na jakie podzielono realizację A2-ki od Mińska Maz. do wschodniej granicy w Terespolu. Trasa ma być gotowa w 2024 roku. Na mapie przebiegu wspomnianego odcinka A2-ki widać, że trasa włączy się w obwodnicę Siedlec od południowej strony. Odcinek będzie miał około 37,5 km długości a w jego ciągu powstaną węzły: węzeł ,,Groszki’’ (na przecięciu autostrady A2 z istniejącą drogą krajową nr 2 Warszawa –Terespol), węzeł ,,Gręzów’’ na skrzyżowaniu autostrady A2 z istniejącą DK2 Warszawa –Terespol oraz węzeł ,,Swoboda’’ na skrzyżowaniu z droga krajową nr 2 (obwodnicą Siedlce), z zapewnieniem dojazdu do drogi wojewódzkiej nr 803 Siedlce – Seroczyn poprzez obwodnicę Siedlec. Powstaną również Miejsca Obsługi Podróżnych w Tuszetowie.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

mieszkaniec obwodnicy
2019-06-27 23:23
Ktoś, kto mi poprowadził autostradę przez podwórko, odpowie przed Bogiem za krzywdy, które mi chce wyrządzić. Miało nie być tej autostrady wzdłuż obwodnicy Siedlec! Autostradę puszcza się przez pola i nieużytki, a nie przez teren miasta. PRECZ z autostradą przez miasto Siedlce!!! Niech sobie projektanci poprowadzą pod swoim domem taką drogę!!! Rujnujecie mi życie, niszczycie spokój i ciszę oraz miłość do tego miasta.
Lucjan
2019-02-21 15:09
M i E zgadzam się z wami ale... jeśli budujemy najdroższe drogi w Europie to zróbmy to raz a dobrze, żeby nie było takich sytuacji jak między Łodzią a Warszawą że teraz ją poszerzamy. Mam nadzieję że w tym drugim przypadku powstaną jeszcze przy okazji przebudowy przynajmniej dwa węzły ( Bolimów i Głowno )
enrico
2019-02-21 14:23
L i M - A2- teraz jest w budowie- od w.Lubelska (A2/S2/S17) do pocz. Obw.Mińska Maz. Kontynuacja budowy A2: od końca tej 21 km Obwodnicy (w.Kałuszyn) do Siedlec jest jak najbardziej uzasadniona i oczekiwana. Kwestia wyboru przebiegu jej trasy jest skomplikowana i uzależniona od wielu czynników: stopnia zurbanizowania, zagęszczenia różnymi budowlami i obiektami, przeszkód terenowych, dróg, rzek i zbiorników wodnych, istniejących sieci energetycznych, itd. Dlatego uwzględniając powyższe i koszty zróżnicowanych obiektów inżynierskich, planiści wybrali taki, a nie inny przebieg tego odcinka A2.
Marcin
2019-02-19 17:17
"Lucjan" Pewnie się dało bardziej "pokręcić" , ale jak dedukuje analizując mapę, tereny na północ od Siedlec są poszatkowane taką różową kratką co domniemam oznacza tereny chronione ( tak jak "Dolina Kostrzyńska" ) co w rezultacie zapewne ( tak myślę ) znacząco podraża koszty inwestycji ( może kolejna długa estakada nad terenami zielonymi ) . Niech już budują jak zaplanowali aby wybudowali.
Lucjan
2019-02-18 16:58
Bardziej "pokręcić" się jej już nie dało ? Powinna iść górą od Siedlec wtedy by przejęła ruch od Węgrowa i Sokołowa bo na południu już obwodnica istnieje a tak to tranzyt będzie szedł przez miasto

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: