• Facebook - conadrogach
Mapa przebiegu Zakopianki (DK47) na odcinku Rdzawka – Nowy Targ
Mapa przewidzianego do rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 47 „Zakopianki” z Rdzawki do Nowego Targu. Mapa: GDDKIA

Rozbudowa Zakopianki obejmie budowę ponad 16 km dwujezdniowej drogi klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku na trasie Rdzawka - Nowy Targ (odcinek na mapie). Powstaną też cztery węzły: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe oraz 22 obiekty inżynierskie. Budowany odcinek, mimo porównywalnych parametrów, nie będzie drogą ekspresową. Inwestycja będzie realizowana w trybie „projektuj i buduj". Ogłoszenie przetargu planowane jest w drugiej połowie 2017 r., a zakończenie budowy w 2022 r. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 1 mld zł.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Yarro
2018-01-29 13:07
frant - Gorole to nie to samo co Górale. Dlatego też nie używaj zwrotów/wyrazów, których nazw nie do końca rozumiesz :-D
frant
2018-01-12 20:09
W-wiak- nie ciesz się przedwcześnie. Bo to nie gorole budują drogi krajowe , ino GDDKiA. A gorole to przez dziesiątki lat blokowali rozbudowę ,,zakopianki" nie pozwalając zająć/wykupić pasek swojej schedy na zaplanowaną drogę. Dlatego ja od ponad 20 lat nie jeżdżę do Zakopca, bo szag mnie trafia na takie sobiepaństwo- bo im ino wasze dudki w głowach. Jeżdżę na Słowację- Liptovsky Mikulas- Jasna ew. Poprad (samolotem)-Stary Smokovec-Tatrańska Lomnica (spokój,kultura,elegancko), nie to co chamstwo i bardak u nas.
warszawiak
2017-06-27 18:12
BRAWO GORALE !! nareszczie !! powinniscie jednak wykorzystac szanse i pociagnac dwupasmówke do samego Zakopca

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: