1. Strona główna
  2. Zdjęcia
  3. Droga S1 nabiera kształtów. Tak wygląda budowa S1 z Bielska-Białej do Dankowic

Droga S1 nabiera kształtów. Tak wygląda budowa S1 z Bielska-Białej do Dankowic

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl, GDDKIA
  3. 2023-04-04
Droga S1 nabiera kształtów. Tak wygląda budowa S1 z Bielska-Białej do Dankowic
Postępuje budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku Bielsko Biała węzeł Suchy Potok (z węzłem) do Dankowic. Jest to jeden z czterech brakujących fragmentów przyszłej ekspresówki S1 do Mysłowic. Przedstawiamy nowe zdjęcia lotnicze z budowy S1 udostępnione przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Spis treści:

 

Koszt budowy S1 Mysłowice - Bielsko Biała 

Wszystkie cztery odcinki ekspresowej trasy S1 od Mysłowic do Bielska-Białej są na etapie realizacji. Łącznie powstanie ponad 40 km nowej ekspresówki, która połączy się z istniejącym już odcinkiem w kierunku południowej granicy państwa. Wartość umów na wszystkie cztery odcinki to niespełna 2,3 miliarda zł.

Jest wniosek o ważną decyzję dla budowy S1 Bieruń – Oświęcim

Taki będzie odcinek S1 Bielsko Biała - Dankowice 

Umowę z wykonawcą na projekt i budowę odcinka S1 Bielsko Biała – Dankowice podpisano 3 sierpnia 2020 r. Wartość kontraktu to 586,7 mln zł. Odcinek liczy prawie 12 km długości.

W ramach zadania powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas, dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok. W ciągu trasy powstaną m.in. w Miejsca Obsługi Podróżnych.

Budowa trasy S1 Bielsko Biała - Mysłowice na odcinku Suchy Potok - Dankowice

Budowa trasy S1 Bielsko Biała - Mysłowice na odcinku Suchy Potok - Dankowice

Zdjęcia: GDDKIA


Trasa S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza dopiero w 2024 r.

Kiedy bedzie gotowa trasa S1 z Bielska Białej

Pierwotny termin zakończenia robót na S1 Bielsko Biała - Dankowice wynikający z umowy przypadał na IV kwartał 2023 r. Prace potrwają jednak zdecydowanie dłużej.

- Z uwagi na przedłużające się procedowanie uzyskania decyzji ZRID dla dwóch odcinków S1 od Oświęcimia do Bielska-Białej, wykonawcy złożyli roszczenia o przesunięcie terminu zakończenia prac – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Oznacza to, ze prace zakończą się dopiero w 2024 roku.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S1 Jak dojadę - Bielsko-Biała