1. Strona główna
  2. Informacje
  3. 46 km nowej trasy S11 w blokach startowych

46 km nowej trasy S11 w blokach startowych

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-30
46 km nowej trasy S11 w blokach startowych
Droga ekspresowa S11 połączy obwodnicę Olesna z obwodnicą Kępna. Zdjęcia: GDDKIA
Droga ekspresowa S11 uważana jest za jedną z najważniejszych tras w Polsce. Połączy ona Koszalin z okolicami autostrady A1 w woj. śląskim. W najbliższych latach możemy liczyć na budowę jej odcinków pomiędzy obwodnicą Kępna a obwodnicą Olesna. Drogowcy podpisali już umowy z wykonawcami dwóch z trzech odcinków na jakie podzielono realizację 46 km trasy S11.

Dwujezdniowa droga ekspresowa S11 między końcem obwodnicy Kępna a początkiem obwodnicy Olesna została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

  • S11 koniec obwodnicy Kępna - Siemianice (12,5 km)
  • S11 Siemianice - Gotartów (22,7 km),
  • S11 Gotartów - początek obwodnicy Olesna (10,5 km).

Jest umowa na S11 - drugą jezdnię obwodnicy Kępna

To trzy odcinki trasy o łącznej długości ok. 46 km z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Nowa trasa na znacznej długości zostanie poprowadzona nowym śladem. W ciągu drogi S11 Kępno - Olesno zaplanowano budowę kilkudziesięciu obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt. Na tych odcinkach powstaną też kolejne węzły drogowe: Siemianice, Byczyna, Kluczbork Północ oraz Kluczbork Południe.

W realizacji projektuj i buduj są dwa fragmenty: Kępno – Siemianice i Gotartów – obwodnica Olesna o łącznej długości 23 km.

S11 wydłuży się na północ od obwodnicy Olesna. Jest umowa na kolejny odcinek

Niestety przedłuża się wybór wykonawcy odcinka Siemianice - Gotartów. GDDKIA chciała podpisać umowę z firmą Polaqua, która wyceniła prace na nieco ponad 523 mln zł. Jeden z oferentów złożył odwołanie od rozstrzygnięcia ale Krajowa Izba Odwoławcza w całości je odrzuciła. Na decyzję KIO wpłynęła jednak skarga do sądu.

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno

Droga S11 budowana bedzie wg. wariantu W2B, tj. wariant żółto-zielony.

S11 Kępno - Olesno - mapa przebiegu

Mapa: GDDKIA

W docelowym przebiegu ekspresowe połączenie środkowego wybrzeża z województwami wielkopolskim, opolskim i śląskim będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km.

- Do 2030 roku cała trasa S11 połączy leżący na Pomorzu Środkowym Kołobrzeg przez Piłę, Poznań i Kępno z Aglomeracją Śląską – to plany GDDKIA.

Co z S11 na Ślasku?

Przypominamy, że realizacja drogi ekspresowej S11 w woj. śląskim jest na etapie wydania decyzji środowiskowych. Procedura obejmuje całą 65-kilometrową drogę S11. Jej realizacja podzielona jest na dwa odcinki, z czego najdłuższy, liczący 35 km będzie obwodnicą Tarnowskich Gór.

To będzie najdłuższy odcinek trasy S11 na Śląsku. Jest wniosek o DŚU dla obwodnicy Tarnowskich Gór

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 w woj. slaskim

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 w woj. śląskim. Mapa: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Kluczbork Jak dojadę - Olesno