1. Strona główna
  2. Informacje
  3. 5 miesięcy na budowę jezdni A6 na węźle Szczecin Kijewo

5 miesięcy na budowę jezdni A6 na węźle Szczecin Kijewo

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-04-24
5 miesięcy na budowę jezdni A6 na węźle Szczecin Kijewo
Strabag za 32 mln zł przebuduje jezdnię północną A6 na węźle Szczecin Kijewo. Zdjęcia: GDDKIA
Kolejny rok kierowcy muszą cierpliwie poczekać na dokończenie przebudowy węzła Szczecin Kijewo na autostradzie A6 obwodnicy Szczecina. Prac nie zrealizował poprzedni wykonawca inwestycji – Energopol Szczecin i zadanie zostało podzielone na trzy części, na które ogłoszono przetargi. Wkrótce powinna być podpisana umowa z wykonawcą jezdni północnej, dla której prace potrwają 5 miesięcy. Zakończenie całości przebudowy węzła drogowego Szczecin Kijewo przewidziane jest do końca 2021 roku.

Za najkorzystniejszą ofertę w przetargu na północną jezdnię (w stronę Szczecina) węzła Szczecin Kijewo w ciągu autostrady A6 drogowcy uznali ofertę firmy Strabag na kwotę 32,07 mln złotych. Zadanie obejmuje dokończenie budowy jezdni DK10 w stronę Szczecina oraz łącznic węzła dla relacji Stargard-Świnoujście i Świnoujście-Szczecin.

- Dokumenty postępowania zostaną przesłane do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP). Po zakończeniu czynności kontrolnych będziemy mogli podpisać umowę na roboty. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na zrealizowanie prac – zapowiadają przedstawiciele GDDKIA.

Dokończenie robót na węźle drogowym Szczecin Kijewo, których nie zrealizował poprzedni wykonawca inwestycji, zostało podzielone na trzy części. Dla dokończenia budowy wiaduktu WD-1L (jezdnia w stronę Szczecina) poznaliśmy już wyłonioną ofertę i dokumentacja postępowania jest obecnie w trakcie kontroli Prezesa UZP.

Cztery miesiące na dokończenie wiaduktu w ciągu A6

Drogowcy liczą, że zrealizowanie tych dwóch zadań powinno umożliwić do końca tego roku przełożenie ruchu na nowo wykonaną jezdnię i wiadukt, który będzie szerszy niż stary wiadukt, po którym obecnie odbywa się ruch.

Pozostały zakres przebudowy węzła Szczecin Kijewo tj. nowy wiadukt dla jezdni w stronę Stargardu wraz z jezdnią DK10, pozostałymi łącznicami i przebudową jezdni autostrady A6 będzie obejmował kolejny przetarg. Jak zapewnia GDDKIA przetarg jest obecnie przygotowywany.

S6 Zachodnia Obwodnica Szczecina: Tunel pod Odrą będzie dłuższy

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Jak dojadę - Szczecin